Mick Schumacher si chválí testování ve voze Mercedesu

Mick Schumacher si chválí testování ve voze Mercedesu

Mick Schumacher, rezervní pilot Mercedesu, se poprvé od roku 2022 vrátil do kokpitu formule 1 a užil si produktivní den, kdy pro svůj tým v Barceloně testoval nové pneumatiky Pirelli.

Mick Schumacher, který letos pro Mercedes figuruje jako rezervní jezdec, si po Velké ceně Španělska vyzkoušel vůz W14, aby otestoval pneumatiky Pirelli. Vůz převzal po Georgovi Russelovi, který s vozem jezdil v úterý, a odjel s ním 152 kol. Pro německého jezdce to bylo poprvé, co vyjel s vozem na trať poté, co byl na konci sezóny 2022 propuštěn z týmu Haas.

„Bylo to skvělé. Naučil jsem se toho spoustu a byla to spousta zábavy. Byl to velmi produktivní den; prošli jsme vše, co jsme chtěli a projeli jsme všechny testovací pneumatiky. Dobré také bylo, že jsem mohl poprvé vyzkoušet pneumatiky bez zahřívacích deček. Protože jsem dlouho neřídil, tak jsem to samozřejmě fyzicky pocítil, ale bylo fajn být zase zpátky za volantem,“ řekl Mick Schumacher. „Tato zkušenost mi rozhodně prospěje v mé roli. Mám větší přehled o tom, na co si dávat pozor a na čem pracovat. Také lépe rozumím všem postupům a tomu, jak tým pracuje na trati. To by bylo klíčové, kdybych někdy musel zaskočit na závod.“

Mick Schumacher prozatím jezdí v simulátoru Stříbrných šípů a pomáhá s přípravou na závodní víkendy. Ačkoliv přiznává, že je těžké se v simulátoru připravit na opravdové auto, vyzdvihl technologii týmu poté, co si vyzkoušel jak jejich simulátor, tak jejich vůz pro letošní sezónu.

„Samozřejmě, že je rozdíl mezi simulátorem a řízením v reálném světě. Vždy tu bude rozdíl, protože technologie ještě není tak dobrá, aby to stoprocentně nahradila. Ale je to nejbližší zkušenost, jakou jsem zažil. Simulátor a tým mě dobře připravili. To mi pomohlo v tom, že vím, co čekat, když řídím. Je jasné, proč má tenhle tým osm pohárů konstruktérů. Velmi se těším na zbytek roku. Dnes jsem se skvěle bavil a snad se do auta vrátím. Užil jsem si to všechno. Chtěl bych všem poděkovat za tuto příležitost,“ zakončil Mick Schumacher.

Oba piloti Mercedesu, Lewis Hamilton i George Russell, si pochvalují práci Micka Schumachera na simulátoru a jeho snahu o zlepšení formy vozu během Velké ceny Španělska, kde oba piloti nakonec stáli na pódiu.

„V pátek jsme měli problém s rovnováhou, byla úplně mimo. Auto se velmi těžko řídilo, bylo velmi nepředvídatelné. Ale přes noc jsme udělali kus práce. Máme skvělý tým, a Mick v pátek v noci na simulátoru udělal spoustu práce, která nám v sobotu pomohla na správnou cestu,“ chválil práci mladého Schumachera Lewis Hamilton.

„V Barceloně jsem se cítil asi nejlépe za celou sezónu. A jak řekl Lewis, tým odvedl opravdu, opravdu skvělou práci. To, co Mick (Schumacher – pozn. red.) a tým na simulátoru udělali přes noc, byli tam dlouho po půlnoci aby nám pomohli se setupem a připravili auto na závod,“  prohlásil George Russell.

Sdílejte na:
Zavřít