Wolff se vyjádřil k progresu Mercedesu a Hamiltona

Wolff se vyjádřil k progresu Mercedesu a Hamiltona

Šéf Mercedesu Toto Wolff vtipkoval o spokojenosti Lewise Hamiltona s jeho W14 poprvé za letošní sezónu. Stalo se tak poté, co sedminásobný mistr světa dosáhl svého nejlepšího výsledku tuto sezónu, když dojel druhý při Velké ceně Mexika.

Lewis Hamilton si v průběhu své sedmnáctileté kariéry ve formuli 1 vysloužil reputaci jezdce, který do rádia fňuká.  Ať už si stěžuje, že mu nevydrží pneumatiky, že mají jako tým špatnou strategii, nebo že safety car je moc pomalé, je vždy připraven dosáhnout svého.

Dosavadní strádání Mercedesu otestovalo Hamiltonovu trpělivost. Brit v posledních dvou sezónách jezdil v nejméně konkurenceschopných vozech za celou svou kariéru. Jen zřídka kdy si pochvaloval, že W14 naplnila jeho očekávání. V Mexiku se ale zdálo, že vůz a jezdec jsou konečně v souladu. Na to konto šéf stáje Mercedes Toto Wolff zavtipkoval, že je to poprvé v této sezóně, kdy je Hamilton s vozem spokojený.

„Myslím, že dnes to bylo poprvé, kdy řekl (Hamilton – pozn. red.), že je to auto opravdu dobré. Ale byla to brilantní, brilantní jízda. Takové výkyvy ve výkonu míváme a nikdy vlastně nevíme, jak to bude. Někdy pneumatiky drží, někdy ne. Všichni jsme se usmívali, protože tohle auto bylo silné. Myslím, že jakmile byl Lewis ve volném terénu, na středně tvrdých pneumatikách jsme měli velký náskok, na konci to bylo nejrychlejší kolo. Bylo to dobré,“ popisuje závod Wolff.

Mercedes naposledy vyhrál závod před rokem, když v Brazílii na Interlagosu v roce 2022 zvítězil George Russell. V letošní sezóně se k vítězství stáj několikrát přiblížila. Po bitvě mezi Hamiltonem a Maxem Verstappenem v Austinu se zdá, že je jen otázkou času, kdy se německý tým vrátí na vrchol. Aby se jim to ale povedlo, budou se muset oba jezdci vyhnout penalizacím, jako byla například ta, která připravila Hamiltona o pódium při Velké ceně USA.

Wolff v odpovědi na otázku, jak blízko je podle něj Mercedes k prvnímu místu, poukázal na dva klíčové faktory – lepší tempo v kvalifikaci a rychlost v rovinkách. „Už několik víkendů si říkáme, že jsme mohli zvítězit, ale nestalo se tak. Myslím sí, že potřebujeme lepší umístění v kvalifikaci a pak zvýšit rychlost na rovinkách. Sice bychom nebyli tak konkurenceschopní proti Maxovi (Verstappenovi – pozn. red.), ale kdo ví. Rychlost tam je,“ dodává na závěr šéf týmu.

Sdílejte na:
Zavřít