Wolff: Mercedes otevřel dveře po startu Verstappenovi

Wolff: Mercedes otevřel dveře po startu Verstappenovi

Šéf Mercedesu Toto Wolff nemohl být po závodě v Mexiku vůbec spokojený. Rakušan vyjádřil frustraci z prvního kola, kde se Max Verstappen dokázal po startu dostat do vedení už v první zatáčce.

Max Verstappen předvedl výborný start ze třetí pozice a z vnějšku objel oba Mercedesy do první zatáčky a dostal se do vedení, které už nepustil a zvýšil svůj náskok v šampionátu na 19 bodů. Navíc Valtteri Bottas dostal po kontaktu s Danielem Ricciardem v první zatáčce hodiny a propadl se na poslední příčky.

„To se nemělo stát. Měli jsme dvě auta vepředu a zdá se, že jsme otevřeli Maxovi dveře, když nás objel z vnější strany. Ale i tak následné hodiny a úplná ztráta bodů pro Valtteriho, když mohl být třetí nebo čtvrtý, je přinejmenším otravné,“ uvedl po závodu Toto Wolff pro Sky F1.

„Musíte pogratulovat Red Bullu, protože jejich tempo bylo prostě na jiné úrovni. Nemyslím si, že bychom mohli vyhrát závod i kdybychom zůstali ve vedení v první zatáčce. Nakonec pro Lewise to znamenalo limitaci škod stejně jako pro pohár konstruktérů, Valtteriho hodiny v první zatáčce byly velmi bolestivé.“

„Lewis odjel brilantní závod s vybavením, které dostal, aby se udržel na druhé pozici, protože Checo byl v pátek rychlý. Teď je to jen o tom, abychom se vzchopili,“ dodal šéf Mercedesu.

Stříbrné šípy vedou v poháru konstruktérů o pouhý jeden bod.

Sdílejte na:
Zavřít