Wolf: Budoucnost Russela ve Williamsu je velmi nejistá

Wolf: Budoucnost Russela ve Williamsu je velmi nejistá

Šéf Mercedesu Toto Wolff zopakoval, že George Russell je „hvězdou budoucnosti“, ale zároveň říká, že je na Williamsu, zda zůstane v sezóně 2021 formule 1 a to hned z několika důvodů.

Russell ve své juniorské kariéře dosáhl na podporu od stáje Mercedes, několikrát testoval pro tuto stáj a v roce 2019 vstoupil s Williamsem do sedla formule 1.

Společnost Williams, která využívá pohonné jednotky Mercedes, v červenci potvrdila, že v roce 2021 opět podepíše Russella a nováčka Nicholase Latifiho. Měsíc poté byla společnost prodána novému majiteli, Dorilton Capital.

Pozice Russella ve Williamsu se v posledních týdnech stala velmi nejistou, a to především díky novému kandidátovi, kterým je Sergio Pérez. Ten totiž další sezónu již nebude jezdit za Racing Point.

„Koneckonců, je to rozhodnutí Williamsu,“ prohlásil Wolff na Velké ceně Portugalska.

Russell ve čtvrtek trval na názoru, že necítí riziko ztráty svého místa, ale v pátek úřadující šéf týmu Simon Roberts opakovaně nedokázal potvrdit sestavu do nadcházejícího roku 2021.

Na otázku, zda byl Mercedes v kontaktu s novými majiteli Williamsu ohledně Russella, Wolff odpověděl: „Ano, naťukli jsme debatu o Georgovi, ale finální rozhodnutí je jen na nich.“

„Všichni víme o Georgeových schopnostech, je hvězdou budoucnosti a zůstává neporažený svými týmovými kolegy v [kvalifikaci] v F1″

„Někdy je schopen dokázat zázraky v autě, které v tuto chvíli není konkurenceschopné a myslím si, že je velkým týmovým přínosem.“

„Ale pak také existuje finanční realita, kterou vůbec nemohu posoudit. Je zcela na uvážení nových majitelů a Simona, aby rozhodli, co chtějí dělat do budoucna.”

Sdílejte na:
Zavřít