Windsor: Charles Leclerc je připraven opustit Ferrari

Windsor: Charles Leclerc je připraven opustit Ferrari

Peter Windsor, bývalý manažer týmu Williams, prohlásil, že Charles Leclerc by mohl být natolik zoufalý, že by mohl opustit Ferrari a přesunout se do Alpinu. Také trvá na tom, že Monačan je ze své současné situace neuvěřitelně frustrovaný.

Charles Leclerc v italském týmu Ferrari prožívá těžkou sezónu. V Poháru jezdců se momentálně nachází na sedmém místě za svým týmovým kolegou Carlosem Sainzem. Na prvního Maxe Verstapenna ztrácí 128 bodů. Nepomohla mu ani Velká cena Španělska, kde se umístil na jedenácté příčce a v kvalifikaci na závod nedokázal postoupit z Q1.

Peter Windsor nyní prohlásil, že by mladý pilot mohl uvažovat o tom, že Ferrari opustí a přesune se do týmu Alpine.

„Hlavní postavou je Charles Leclerc. Bez jakýchkoliv pochybností bude neuvěřitelně frustrovaný a velmi rozmrzelý. Bude chtít, aby se buď Ferrari kouzelně dalo dohromady a vůz byl opravdu rychlý nebo bude přemýšlet o nějakém tahu. Možná si dokonce myslí, že Alpine by mohl být lepším týmem, co se týče jeho řízení a dělání toho, co umí. Každou Q3 jsou v top 10,“ řekl na svém YouTube kanálu.

„Možná tak uvažuje. Mohl by být takhle zoufalý. Netvrdím, že Alpine je extrémně špatná věc, nevytrhávejte to z kontextu, jen říkám, že by mohl být tak zoufalý, aby opustil Ferrari. Teď se může klidně stát, že Ferrari pomalu nabírá nějakou trakci a tempo a další vylepšení vypadají, že v tunelu budou opravdu efektivní a Charles (Leclerc – pozn. red.) s tím bude pracovat. Ale myslím, že jeho problém je, že kolem sebe nemá příliš dobrý management lidí, s výjimkou Jocka Cleara a nevím, do jaké míry je Jock zapojen.“

„Řekněme, že by opustil Ferrari a šel do Alpinu, to by bylo docela zajímavé, ne? Řekněme, že samozřejmě nepůjde do Red Bullu nebo Mercedesu, protože pro něj nemají místo, ale on chce Ferrari určitě opustit, aby se nadechl jiného vzduchu a viděl, co dokáže. Nemá co ztratit, když půjde do menšího týmu a získá tím vše. Hádal bych, že Alpine bude na vrcholu jeho seznamu.“

Sdílejte na:
Zavřít