Damon Hill: Charles Leclerc momentálně ve Ferrari uvízl

Damon Hill: Charles Leclerc momentálně ve Ferrari uvízl

Mistr světa formule 1 z roku 1996 – Damon Hill věří, že Charles Leclerc v dohledné době uvízl ve Ferrari, a to i přes spekulace, že se pilot poohlíží po smlouvě u jiného týmu. Monačan byl v posledních týdnech spojován s přestupem do Mercedesu.

Pětadvacetiletý pilot prožil s Ferrari několik těžkých let a od svého příchodu do italského týmu v roce 2019 nemohl bojovat o titul mistra světa. On sám tvrdil, že se soustředí na práci ve Ferrari, ale přiživil i zvěsti o jeho přestupu, když prohlásil, že s Mercedesem „zatím“ neproběhly žádné rozhovory.

Budoucnost Lewise Hamiltona je u Mercedesu momentálně ve vzduchu. Sedminásobný mistr světa totiž ještě musí podepsat prodloužení smlouvy, aby u Stříbrných šípů mohl zůstat i po sezóně 2023.

Damon Hill je však přesvědčen, že britský pilot u Mercedesu zůstane i v příští sezóně, což by uklidňovalo vyvolané spekulace o budoucích krocích Charlese Leclerca.

„Myslím, že na nějakou dobu se ve Ferrari zasekl. Ve skutečnosti nikdy o titul mistra světa nebojoval delší dobu. Byly chvíle, kdy to bylo dobré a ty pak zmizely a také dělal chyby v kvalifikaci, šílené kolo, které se pokazí,“ řekl v podcastu pro Sky Sports F1.

„Když se podíváte kolem sebe na nejlepší týmy, koho mají ve svých týmech, tak jsou pravděpodobně spokojení s tím, koho teď mají, takže si nejsem jistý, kam by měl jít. Red Bull, o tom pochybuji. Jsem si jistý, že Toto (Wolff – pozn. red.) v Mercedesu zůstane s Lewisem (Hamiltonem – pozn. red.) do doby, kdy se rozhodne, že už závodit nebude a myslím si, že Charles (Leclerc – pozn. red.) se perfektně hodí do Ferrari. Takže si myslím, že je tam dlouhodobě, dokud mu neposkytnou vůz, se kterým může bojovat o titul mistra světa,“ dodal.

Damon Hill se také vyjádřil, že Aston Martin by po odchodu Fernanda Alonsa mohl být pro Monačana ten potenciální. Tým ze Silverstonu je momentálně druhý v Poháru konstruktérů.

Sdílejte na:
Zavřít