Williams v Británii nasadí vylepšení na obě auta

Williams v Británii nasadí vylepšení na obě auta

Williams se letos výrazně zlepšil. George Russell dvakrát postoupil do Q2 a pravidelně měl navrch před svým týmovým kolegou Nicholasem Latifim. Důvodem ale není pouze Russellova ryzí rychlost – Brit totiž testoval vylepšený výkonnostní balíček.

George Russell se dvakrát po sobě kvalifikoval na dvanáctém místě, v Maďarsku dokonce porazil v čisté kvalifikační rychlosti Alexandera Albona na red bullu. Nicholas Latifi na Hungaroringu odstartoval z patnácté příčky.

Letošní monopost zatím vykazuje zlepšení v kvalifikacích, závodní rychlost je ale stále třeba pořešit. I přesto si tým vylepšení chválí.

Williams v Rakousku a Maďarsku otestoval nový balíček úprav, s kterým ale závodil pouze George Russell. Úkolem týmu bylo porovnat, jak si oba monoposty povedou ve vzájemném souboji.

Šéf výkonnostního oddělení Dave Robson se nechal slyšet, že rozdíly jsou snadno pozorovatelné. Nicholas Latifi na svého kolegu výkonnostně ztrácel.

„Ten balíček je hodně silný, takže bylo jasné, že se Nicholas bude trápit o něco více než George,“ oznámil Robson. „Nicholas se pokusil rozdíl stáhnout svým kvalifikačním pokusem v Q2, ale nepovedlo se mu to.“

Přesný rozdíl mezi jednotlivými balíčky Williams určit neumí, věří však, že je dostatečně signifikantní, aby stáj z jeho nasazení na obou vozech profitovala.

„Porovnávali jsme to. Během mokré kvalifikace (v Rakousku) bylo složité vynášet jakýkoliv rozsudek, ale jak se zdá, tak jsou jezdci o jeho výhodně jednoznačně přesvědčeni.“

„Na základě toho využijí oba jezdci v Silverstonu vylepšený balíček. Nedokážu vám ale říct, jak velký rozdíl mezi předchozími a současnými úpravami je.“

Sdílejte na:
Zavřít