Williams: Středo-sezónní vylepšení ukáže, zda je vůz špatný

Williams: Středo-sezónní vylepšení ukáže, zda je vůz špatný

Ve Williamsu si myslí, že vylepšení ze středu sezóny, které je momentálně připravováno, ukáže, zda je vůz špatný nebo ne.

Tým zažívá krušný vstup do letošní sezóny. Již během testů neměl tým připraven vůz včas.

Tým doufá, že značný vývoj a vylepšení, které by mělo přijít ještě před letní přestávkou, pomohou zlepšit formu týmu. Zároveň si ale myslí, že se ukáže, zda má auto potenciál nebo jestli bude potřeba změnit myšlenku práce.

Zkušený závodní inženýr Dave Robson řekl: „Myslím, že nadcházející vylepšení nám velmi pomohou zjistit, jak na tom jsme.

Myslím, že víme proč jsme změnil filozofii vozu s příchodem nové sezóny.

Teď zjistíme, zda jsme jen trochu za křivkou a dokážeme to dohnat nebo jsme vlastně udělali chybu a budeme se muset vrátit zpátky. To je hlavní téma mezi současností a letní přestávkou.“

 

Vzhledem k tomu, že pravidla Formule 1 jsou do roku 2020 stabilní, je pro týmy jen málo důvodů, aby se před příští sezónou pokusili o něco velmi radikálního. Ale Robson říká, že pokud upgrady ukážou, že jejich auto nefunguje,budou muset zkusit něco jiného.

„Pokud se ukáže, že koncept je skutečně chybný, musíme na to dostat jasnou odpověď,“ řekl. „Můžeme se z toho ještě vyvinout. Nemyslím si, že v tom je něco tak špatné, že by to ovlivnilo auto pro příští rok.“

Robson si myslí, že se tým dostal ze špatného vstupu do sezóny a že si tým vede nejlépe, jak jen to současný vůz bez vylepšení dovoluje.

„V testech jsme začali na zadní noze, během testů jsme neměli tolik času, kolik bychom chtěli, jelikož jsme začali se zpožděním. Myslím, že jsme tu ztrátu dohnali.

Nyní jsme v bodě, ve kterém můžeme pracovat a využíváme náš vůz naplno. Hodně náznaků jsme mohli vidět v prvních šesti závodech, musíme v tom pokračovat do zavedení vylepšení.“

 

Sdílejte na:
Zavřít