Williams představí na Silverstonu speciální zabarvení vozu

Williams představí na Silverstonu speciální zabarvení vozu

Britská stáj Williams oznámila, že vůz FW45 bude mít pro Velkou cenu Velké Británie speciální zabarvení. Nový vzhled bude věnován k oslavě osmistého závodu ve formuli 1.

Speciální zabarvení bude vzdávat poctu zakladateli týmu, Franku WIlliamsovi, který zemřel v roce 2021.

Závodní víkend na Silverstonu měl původně být 800. závodem Williamsu ve formuli 1, ale kvůli zrušené Imole se tento milník posunul až na VC Maďarska.

V Budapešti uvidíme monopost Williamsu se speciálním emblémem.

Williams uvedl, že oslavy započnou už na Silverstonu, aby britští fanoušci měli možnost oslavu zažít.

„Dosažení milníku naší 800. Velké ceny je pro Williams Racing pozoruhodným úspěchem,“ řekl šéf týmu, James Vowles.

„Jsme neuvěřitelně hrdí na naši historii a dědictví budované v průběhu let. Za naši 46letou historii dosáhl tým neuvěřitelných výsledků.“

„S devíti mistrovskými tituly konstruktérů a sedmi tituly jezdců jsme druhým nejúspěšnějším týmem formule 1 všech dob, hned za Ferrari.“

„Zveme všechny naše fanoušky, aby se k nám připojili na této oslavě, kde vzdáváme hold naší ikonické minulosti a podíváme se na světlou budoucnost.“

V rámci přípravy na VC Velké Británie, která se koná příští týden, usedne Jenson Button za volant monopostu FW14B, který získal mistrovský titul v roce 1992.

Poslední mistrovský úspěch Williams zažil v roce 1997, kdy vyhrál oba poháry – jak jezdců, tak konstruktérů.

Bohužel v posledních letech tato stáj bojuje především na zadních pozicích. Poslední vítězství získali na VC Španělska v roce 2012 s Pastorem Maldonadem.

Williams také uvedl, že v rámci oslav bude otevřena fanzóna v srdci Piccadilly v Londýně na 48 Regent Street. Fanzóna bude pro fanoušky otevřena od pondělí do neděle během týdne VC na Silverstonu.

Bude možnost zde potkat známé tváře a klíčové pracovníky z týmu Williams, včetně Alexe Albona, Logana Sargeanta, Jensona Buttona a Jamese Vowlese. Nebude chybět ani výstava historických monopostů.

Sdílejte na:
Zavřít