Whitmarsh: McLaren potřebuje nový koncept

Whitmarsh: McLaren potřebuje nový koncept

Šéf týmu McLaren, Martin Whitmarsh, přiznává, že jeho tým potřebuje přijít s novým rozvojem, pokud chtějí v dalším závodě být na špici.

I přes to, že nemají nejrychlejší auto na startovním roštu, vedl McLaren oba šampionáty, až do GP Maďarska, kde vedení ztratili ve prospěch Red Bullu a Marka Webbera. Tým ale výrazně neztrácí. Lewis Hamilton je pouze 4 body za Webberem zatímco McLaren ztrácí na Red Bull bodů 8.

Ale zatímco mezera v pořadí nemusí být tak velká, mezera na závodní dráze v posledních týdnech vzrostla. V Maďarsku byl Red Bull o celou sekundu rychlejší. Co se týče tempa, Ferrari také předběhlo McLaren.

Whitmarsh připouští, že McLaren musí najít něco nového, pokud chtějí své rivaly ve zbývajících 7 závodech porazit a vyhrát tituly světa.

„Všechny top týmy mají čas na reformy a vymyšlení něčeho nového,“ řekl časopisu Autosprint. „Nemáme pozastavený projekt foukaného difuzoru, ale doufáme, že také najdeme nový rozvoj.“

Jeden výzkum, na který by se tým mohl podívat je přední přítlačné křídlo, které týmy Red Bull a Ferrari vyvinuli s velkým úspěchem v posledních týdnech. Nicméně ohebná křídla jsou vlastně ilegální, což přimělo FIA zavést přísnější testování, které proběhne již v belgickém Spa.

„Jsem překvapen, že jeden prvek, který má být 85 mm nad tratí je ve skutečnosti mnohem níž,“ řekl Whitmarsh o křídlech svých soupeřů. „Pokud vyjasnění nepřijde, také můžeme být velmi nápadití a tvůrčí.“

Ale nejde jen o technickou stránku F1, která v současné době dominuje v titulcích poté, co Ferrari nařídilo Felipemu Massovi, pustit před sebe Fernanda Alonsa.

Whitmarsh je skálopevně přesvědčen, že jeho týmu nebude upřednostňovat ani Hamiltona ani Jensona Buttona.

„Filozofie McLarenu je vyhrát tituly,“ trval na svém. „Pokud bychom, například v průběhu sezóny 2007 upřednostňovali jednoho jezdce, titul bychom vyhráli my a ne Kimi Räikkönen.“

Sdílejte na:
Zavřít