Wehrlein bude vývojovým jezdcem Ferrari

Wehrlein bude vývojovým jezdcem Ferrari

Německý závodník se vrací do cirkusu formule 1, ovšem s jiným týmem. Získal totiž angažmá u Ferrari.

Italská stáj hledala náhradu na pozici vývojového jezdce, protože jejich dosavadní „vývojáři“ si našli pro nastávající sezónu trvalou sedačku. Daniila Kvjata povolalo zpět do služby Toro Rosso a Antonio Giovinazzi bude závodit u Sauberu po boku Kimiho Räikkönena. Horkým kandidátem byl na tuto pozici Robert Kubica. Ten však podepsal nakonec s Williamsem.

Mezitím Pascal Wehrlein, jehož snaha o nalezení kokpitu pro sezónu 2018 ztroskotala na faktu, že byl do konce roku 2018 juniorem Mercedesu, který již měl plno, a u týmů, které agregáty od Mercedesu neodebírají, měl kvůli kontraktu s Němci dveře zavřené. Proto se musel prozatím spokojit se závodní sedačkou u indického stáje Mahindra ve Formuli E. Avšak i tam kvůli smlouvě s automobilkou ze Stuttgartu nemohl odstartovat do úvodního závodu v Saudské Arábii. Svůj debut si tedy odbije až tento víkend při ePrix v ulicích Marrákeše.

Ovšem kromě reprezentování Mahindry mu přibudou tento rok další povinnosti, a to ve Formuli 1. U tradiční stáje z Maranella bude pracovat na simulátoru. Hovoří se o tom, že velkou zásluhu na angažování 24letého závodníka má Sebastian Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít