Webber se o budoucnost zatím nestará

Webber se o budoucnost zatím nestará

Pilot stáje Red Bull se svěřil médiím, že v současné době nehodlá ztrácet čas řešením své budoucnosti ve Formuli 1, chce se především soustředit na první závody nové sezóny.

Australský pilot má s mistrovským Red Bullem podepsaný kontrakt do konce letošní sezóny a stále není jasné, zda-li bude ve Formuli 1 pokračovat i v roce příštím, protože na druhou sedačku týmu se tlačí mladíčci ze sesterské stáje Toro Rosso, zejména Daniel Ricciardo či Jean-Éric Vergne.

Mark Webber dobře ví, že nejhlavnějším kritériem pro jeho novou smlouvu budou především výkony odvedení v letošní sezóně, tudíž se nijak nesoustředí na celou situaci, ale zejména na výsledky prvních závodů nového ročníku.

„Samozřejmě, že pilot, který má smlouvu na jednu sezónu, je pod drobnohledem svého týmu mnohem více než ostatní závodníci, takže bude velmi důležité nasbírat dostatek dobrých výsledků, které tým přesvědčí o mých kvalitách,“ řekl Mark Webber.

„Tým samozřejmě bude chtít pracovat s lidmi, kteří budou pro tým nejlepšími možnými zaměstnanci. Pokud budu tato kritéria splňovat, jistě se dočkám prodloužení smlouvy. Pokud ale bude vedení stáje vědět o někom lepším na mé místo, tak mě nahradí,“ nastínil možná rizika neúspěchu Australan. „V loňském roce jsem měl docela pomalý start do nového ročníku, takže doufám, že pro letošek to bude jen a jen lepší,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít