Webber: „Rady“ týmu jsem ignoroval

Webber: „Rady“ týmu jsem ignoroval

Australský závodník po Velké ceně Velké Británie přiznal, že jej nepotěšilo rozhodnutí týmu, který mu v samotném závěru Velké ceny doporučil, aby si držel pozici za stájovým kolegou.

Mark Webber se v závěrečných kolech Velké ceny Velké Británie dotáhl na druhého Sebastiana Vettela, který se po chybě mechaniků propadl za Fernanda Alonsa. Podle vlastních slov obdržel Australan asi čtyři nebo pět příkazů, ať se nepouští do souboje se stájovým kolegou a zůstane na třetí příčce. Tyto „rady“ však Webber ignoroval a tlačil na pilu, přesto se mu před stájového kolegu Vettela nepodařilo dostat, ačkoli byl v posledních kolech jasně rychlejší.

Jeden z těchto příkazů se dostal i do vysílání závodu, takže jej slyšeli všichni fanoušci u televizních obrazovek. Na otázku, jak se cítí po příkazech ze strany týmu, neodpovídal zrovna s nadšením. „S rozhodnutím týmu spokojen rozhodně nejsem, to je celé, co k tomu mohu říci.“

„Pokud by Fernando v posledním kole ze závodu odstoupil, bojovali bychom o první místo. Příkazy od týmu jsem samozřejmě ignoroval, snažil jsem se ze sebe vydat to nejlepší, stejně jako Sebastian. Nebral jsem to jako souboj dvou týmových kolegů, bral jsem to jako souboj o pozici a zkrátka jsem se snažil dostat před závodníka přede mnou, bohužel se to nakonec nepodařilo,“ řekl britským médiím otevřeně Webber.

Na otázku, zda-li se v současné chvíli necítí jako týmová dvojka, Australan odpověděl: „V žádném případě. Tým na začátku sezóny slíbil, že oběma závodníkům poskytne stejné podmínky a toho si cením. Chci bojovat až do posledního kola posledního závodu. Že pár kol před cílem ztrácím několik sekund na soupeře před sebou ještě neznamená, že jej nemohu dohnat a pokusit se ho předjet. Přesně to se stalo i dnes a mrzí mě, že to nevyšlo, mohl jsem získat další cenné body do šampionátu,“ řekl závěrem.

Sdílejte na:
Zavřít