Webber bude opět bojovat o titul, míní Horner

Webber bude opět bojovat o titul, míní Horner

Šéf vítězné stáje Poháru konstruktérů Christian Horner je přesvědčený, že pilot Mark Webber bude v příštím ročníku opět jedním z hlavních kandidátů na zisk titulu.

Čtyřiatřicetiletý pilot Mark Webber zaznamenal v letošním ročníku svou nejúspěšnější sezónu v celé své dosavadní kariéře. Vyhrál celkem čtyři závody a v závěru sezóny byl také ve vedení šampionátu. Nakonec však zůstal až za stájovým kolegou Sebastianem Vettelem a Fernandem Alonsem. Když byl Christian Horner reportéry dotázán, zda-li bude Webber i v příštím ročníku bojovat o mistrovský titul, byla odpověď jasná.Samozřejmě, není jediný důvod, proč by to tak nemělo být,“ prozradil na sponzorské akci v Londýně.

V letošním ročníku si vedl opravdu skvěle, má za sebou velmi náročnou sezónu, během které nasbíral velké množství zkušeností. Právě ty budou v nadcházející sezóně velmi důležité,“ pokračoval šéf stáje, jež v letošním ročníku dominovala Poháru jezdců i konstruktérů.

Je potřeba po tak dlouhé a náročné sezóně vstřebat všechny podměty, než se jezdec začne soustředit na ročník příští. Stejně tak tomu je i v případě Marka. V současné době v sobě možná ještě má zklamání z toho, že nezískal mistrovský titul, i když byl velmi blízko, ale je to velmi zkušený pilot a do příští sezóny opět vstoupí svěží a plný motivace, domnívá se Horner. Mark Webber získal v letošním ročníku celkem čtyři vítězství, mezi ty nejcennější můžeme pravděpodobně zařadit zisk triumfu na okruhu v Monaku.

Sdílejte na:
Zavřít