W Series příští rok dvakrát doprovodí Formuli 1

W Series příští rok dvakrát doprovodí Formuli 1

Dámský šampionát W Series se letos podívá za oceán – slečny doprovodí během víkendů v USA a v Mexiku mistrovství světa Formule 1!

W Series má za sebou debutovou sezónu, během které šampionát doprovázel vybrané podniky německé závodní série cestovních vozů DTM.

Před letošní sezónou si vedení dámského šampionátu sedlo s Liberty Media a probralo možnost, zda by se slečny nemohly zúčastnit závodů během závodních víkendů F1. Obě strany se nakonec dohodly a na šampionát W Series čeká dvojice závodních víkendů v USA a v Mexiku.

Oba závody, které se jedou týden po sobě, byly strategicky vybrány. GP USA se jede šest týdnů po ukončení evropské části šampionátu – bude tedy spoustu času na přepravu vybavení.

Závodní víkend W Series nyní obsahuje osm závodů, nově přibyly destinace jako je Petrohrad, okruh Anderstorp ve Švédsku nebo Autodromo Monza v Itálii.

„Během jediného roku se šampionátu W Series povedlo rozšířit zájem fanoušků a začlenit ženy do motorsportu,“ řekl šéf pro závodní program F1 Ross Brawn.

„Jsme přesvědčeni, že by náš sport měl umožnit stejné příležitosti jak mužům, tak ženám. Věřím, že davy fanoušků, které běžně závody v Austinu a v Mexico City navštěvují, ocení schopnosti těchto talentovaných dam.“

Šéfka W Series Catherine Bond Moir se nechala slyšet, že za dohodou s Liberty Media stojí spousta práce.

„Naše dva nové závody doplní šestici závodů, které se pojedou o závodních víkendech DTM,“ prozradila Bond Moir. „Dohoda je pro nás opravdu hodnotná a vzrušující, společně se závody v Evropě tvoříme skutečný mezinárodní šampionát.“

„Jsem hrdá na to, že se W Series podívá i mimo Evropu. Závody v USA a v Mexiku jsou pro nás nová důležitá teritoria.“

„Zájem a nadšení pro šampionát W Series byl v loňské sezóně enormní nejen mezi médii, ale také mezi fanoušky. Přidání těchto dvou závodů nám pomůže tenhle zájem a nadšení navýšit.“

„Do dohody s Formulí 1 jsme vložili spoustu práce, ale ze všeho nejvíc bych chtěla poděkovat všem slečnám, které se šampionátu zúčastnily, všem těm odvážným a talentovaným mladým slečnám, které okouzlily celý motoristický svět. Zapište si za uši – letos to budou dělat znovu, od května do října, po celém světě.“

Sdílejte na:
Zavřít