Výstava formule 1 se přesune za oceán

Výstava formule 1 se přesune za oceán

Po úspěchu v Evropě přesun do zámoří, oficiální výstava formule 1 se poprvé v historii přesune za oceán. Od začátku května se na průlet historií i současností formule 1 může těšit kanadské Toronto, konkrétně Lighthouse ArtSpace.

Formule 1 zažívá úspěch po celém světě. Růst fanoušků zejména v zámoří se rozhodla podpořit přesunutím úspěšné výstavy i za oceán. Po úspěšné světové premiéře ve španělském Madridu, kde se v roce 2023 rychle stala nejprodávanější dočasnou výstavou v zemi, a po rekordním otevření v únoru ve Vídni v Rakousku se stane Toronto třetí destinací výstavy.

Kanada zanechala v oblasti motoristického sportu velkou stopu. Velká cena Kanady má kalendáři formule 1 své místo už od roku 1967. Země javorového listu má hned několik jezdců, kteří se dostali do královny motorsportu a slavili několik úspěchů. Jen namátkou lze jmenovat například Gillese a Jacquese Villeneuvovi a Lance Strolla, který v probíhající sezóně reprezentuje stáj Aston Martin.

Fanoušci formule 1 ze Severní Ameriky budou mít možnost zažít pohlcující zážitek prostřednictvím šesti speciálně navržených místností rozkládajících se na ploše 20 000 metrů čtverečních, které obsahují exkluzivní rozhovory s nejlegendárnějšími týmy a osobnostmi tohoto sportu, k vidění budou také ikonické vozy formule 1, historické artefakty a archivní videomateriály. Novinkou pro Toronto bude možnost vyzkoušet si závodění s monopostem formule 1 na nejmodernějších simulátorech s využitím oficiálního herního vybavení formule 1 a další exkluzivní sbírky budou oznámeny těsně před otevřením expozice.

Formule 1 má v Severní Americe více než 100 milionů fanoušků a jejich počet stále roste a vzhledem k tomu, že letošní ročník Velké ceny Kanady konané v Montrealu byl rychle vyprodán, poskytne výstava jak zkušeným příznivcům, tak i těm, kteří se s tímto sportem teprve seznamují, příležitost seznámit se s formulí 1 mimo závodní dráhu.

„Jsme nadšeni, že můžeme potvrdit, že Toronto bude hostit severoamerickou premiéru výstavy formule 1. Kanada má v tomto sportu obrovskou historii, od řady jezdců světové úrovně až po ikonickou Velkou cenu. Toronto je domovem nepřeberného množství sportů, zábavy a kultury, takže je v ideální pozici, aby jako první v Severní Americe přivítalo fanoušky formule 1 na této jedinečné výstavě,“ sdělil producent výstavy formule 1 Jonathan Linden.

Návštěvníkům se brány výstavy v kanadském Lighthouse ArtSpace otevřou 3. května 2024.

 

Sdílejte na:
Zavřít