Vypadali jsme v kvalifikaci jako idioti, říká Wolff

Vypadali jsme v kvalifikaci jako idioti, říká Wolff

Šéf Stříbrných šípů Toto Wolff zhodnotil průběh kvalifikace a přiznal, že se motor Mercedesu nevyrovná výkonu pohonné jednotky Ferrari.

Ve Spa ovládl kvalifikaci Charles Leclerc, který nadělil svému týmovému kolegovi Sebastianu Vettelovi přes sedm desetin sekundy. Mercedes obsadil až druhou řadu.

„Věděli jsme, že to bude těžké. Pravděpodobně třetí a čtvrté místo bylo to, co jsme očekávali jako optimální výsledek. Myslím si, že jsme mohli být druzí, ale máme deficit našeho balíčku na Ferrari. Tato ztráta je enormní a výkon Ferrari je prostě absurdní na těchto typech tratí. Musíte udělat všechno správně a to jsme neudělali,“ uvedl šéf Mercedesu Toto Wolff.

„Samozřejmě víme, že větrný pytel je velice důležitý, ale dnes jsme zakopli o vlastní nohy. Chcete to udělat extra perfektně a pak vypadáte jako idioti. Tohle se dnes stalo dvakrát.“

„Myslím, že zítra je vše otevřené. Máme silné auto v závodním režimu a víme, že se Ferrari trápí více v závodech, ale chladnější počasí jim dá pravděpodobně výhodu. Rychlost na rovinkách nemají v závodě stejnou jako v kvalifikaci. Takže dnes to byla úplně jiná hra. Ale stejně jsem naštvaný, co se stalo v sobotu,“ dodal Toto Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít