Výběr pneumatik pro VC Německa

Výběr pneumatik pro VC Německa

Dodavatel pneumatik pro Formuli 1 Pirelli zveřejnil, jaké pneumatiky si vybraly týmy pro Velkou cenu Německa,která se bude konat v Hockenheimu.

Týmy si vybraly preferovanou alokaci měkkých, středních a tvrdých pneumatik, které budou v Hockenheimu zastupovány směsmi od C2 do C4, což je nejčastější rozsah.

Navzdory tomu, že pneumatiky jsou o stupeň měkčí než tomu bylo během VC Velké Británie, Renault zopakoval neortodoxní volbu jediné sady středních pneumatik pro jednoho ze svých jezdců.

Daniel Ricciardo měl na Silverstonu jedinou sadu žlutě označených pneumatik, kterou použil jen krátce během závodu VC Velké Británie, v Německu to ale bude jeho týmový kolega Nico Hülkenberg, který bude mít pro závod jedinou sadu povinných středních pneumatik.

Jak Ricciardo tak Hülkenberg budou mít k dispozici deset měkkých sad, což je spolu s dvojicí od Toro Rosso, kterou tvoří Alexander Albon a Daniil Kvjat, nejvíce ze startovního roštu.

Oba jezdci Ferrari budou mít devět měkkých sad, zatímco rivalové od Mercedesu a Red Bullu pouze osm.

Pirelli nyní zůstalo po VC  Velké Británi na Silversotnu, kde provádí test pneumatik pro rok 2020.

Testů se účastní Pierre Gasly, George Russell a Robert Kubica. Gasly ve voze Red Bull, Russell ve voze Williams během úterý a Kubica také ve voze Williams, na trať vyjede ve středu.

 

 

 

Sdílejte na:
Zavřít