Vůz Mercedesu pro Formuli E byl poprvé na trati

Vůz Mercedesu pro Formuli E byl poprvé na trati

Mercedes poprvé testoval svůj vůz pro ABB FIA Formuli E. Za volant na trati ve Varanu usedli Stoffel Vandoorne a Edorado Mortara.

Testování probíhalo tři dny a to ve dnech od 27. do 29. března. Testů se účastnil i bývalý jezdec DTM a současný pilot týmu Venturi FE Mortara. Mortara zaskakoval za pilota týmu HWA Garyho Paffetta, který závodil v Intercontinental GT Challenge. Tato událost se konala minulý víkend na trati Laguna Seca.

Po odjetí 50 km během úvodního dne nakonec Mercedes během posledního dne dosáhl celkové odjeté vzdálenosti 527 km.

Tímto testováním tým využil 2 z celkových 15 dnů, které má Mercedes jako tovární tým a výrobce motorů na testy k dispozici.

„Když nový vůz poprvé ožije a vyjede na trať, vždy je to speciální moment,“ řekl Toto Wolff, ředitel závodního oddělení Mercedes.

„Nejenže jsme jako mladý tým pokořili důležitý milník, zároveň jsme položili solidní základ pro další vývoj.

Je zde ale hodně práce, kterou musíme udělat než bude náš vůz poprvé startovat ve Formuli E.“

Tým HWA, který debutoval jako pracovní tým ve Formuli E v současné sezóně, bude provozovat Mercedes Formula E Team. Tým bude dostávat technickou podporu od týmu Mercedes z Formule 1 a svou pohonnou jednotku bude vyrábět v továrně v Brixworthu.

Prohlášení Mercedesu vysvětlilo, že účelem počátečních jízd bylo získat co nejvíce informací a dat o první verzi pohonné jednotky a zbytku sestavy.

„Jsme velmi spokojení s pokrokem, který jsme během prvních testů udělali,“ řekl Ian James, jednatel Mercedes-Benz Formula E.

„První dny testování ve Veranu byly velmi důležitým krokem pro vývoj našeho týmu.

Setkali jsme se s odborníky z našich různých poboček v Affalterbachu, Brackley, Brixworthu a Stuttgartu a na konci tří úspěšných dnů odjeli jako členové týmu. Bylo to zrození Mercedes-Benz EQ Formula E Team.

V následujících týdnech a měsících během cesty k našemu prvnímu závodu dosáhneme dalších milníků.“

Sdílejte na:
Zavřít