Barvy Venturi bude i příští sezónu hájit Mortara s Massou

Barvy Venturi bude i příští sezónu hájit Mortara s Massou

Venturi vylučuje spekulace o přestupu Mortary do tovární stáje Stříbrných šípů, jež bude v sezóně 2019/2020 debutovat. Nechystá se změna ani na pozici testovacího a vývojového jezdce.

Jméno švýcarského závodníka bylo skloňováno ve spojení s místem u  nově příchozí tovární stáje Mercedes, která má tento rok nasazeného ve Formuli E „pokusného králíka“ v podobě HWA. Spekulace však vyvrátila sama šéfka monacké stáje Susie Wolffová. Podle jejích slov je už totiž „nějakou dobu“ jisté, že k žádné změně v jezdecké sestavě Venturi nedojde.

Edoardo Mortara měl podle jistých spekulací závodit pro Mercedes EQ po boku Stoffela Vandoorna. „Myslím si, že někteří hrají strategické šachy a neuvědomují si, že se žádné šachy nehrají.“

Předpokládá se, že k potvrzení jezdecké soustavy dojde v létě. Ovšem u Filipeho Massy se jedná pouze o formalitu, neboť předloni podepsal s týmem tříletou smlouvu.

Venturi se rovněž chystá ponechat si i nadále Simone de Silvestrovou coby testovací a vývojovou jezdkyni, která absolvovala testy po úvodním závodním víkendu v Saúdské Arábii.

„Rád bych si  v týmu ponechal Simonu, protože je přínosem – odvádí spoustu práce v simulátoru a tým posouvá vpřed,“ uvedla Wolffová.

Prodloužení spolupráce s třicetiletou závodnicí by bylo logické také vzhledem k tomu, že Wolffová od začátku roku 2016 podporuje dívky při vstupu do motorsportu skrze svoji organizaci „Dare to be Different“. Zároveň je naplánovaná akce „FIA Girls on Track“, která se uskuteční příští víkend v rámci berlínské ePrix.

Nicméně prodloužení kontraktu závisí zejména na tom, zda se podaří Silvestrové skloubit povinnosti ve Formuli E s angažmá v australské sérii V8 SuperCars.

Sdílejte na:
Zavřít