Všude je Heineken, zlobí se Vettel

Všude je Heineken, zlobí se Vettel

Sebastian Vettel chválí inovativní ceremoniál na stupních vítězů během GP Mexika, výhrady měl pouze k trofejím a k maskotovi se selfie tyčí.

Mexické stupně vítězů jsou odlišné stejně jako stupně vítězů v Itálii nebo Monaku. Nenachází se nad boxovou uličkou, ale u stadionu, aby si mohli ceremoniál užít všichni přítomní fanoušci.

Pořadatel letos přišel se zajímavým nápadem – na stupních vítězů se v Mexiku objevil také vítězný monopost Lewise Hamiltona. Ceremoniál byl okořeněn také přítomností maskota, který byl tradičně oděn na počest oslav Dne mrtvých (španělsky Día de Muertos).

Maskot na pódiu pobíhal se selfie tyčí, což se nelíbilo Sebastianu Vettelovi. Čtyřnásobný šampion maskota odstrčil, když se tradičně jezdci a zástupce týmů společně fotografovali.

„Ceremonie se mi líbila,“ prozradil na tiskové konferenci Vettel. „Nelíbil se mi chlápek se selfie tyčí, takže když se snažil dostat na fotku, odstrčil jsem ho stranou. Nejsem zrovna fanda selfíček.“

„Líbilo se mi, jak na pódium vyvezli vítězný monopost. Vše kromě toho chlápka a trofejí se mi líbilo. Je to škoda. Dáte do svého výkonu všechno a na pódiu dostanete tuhle trofej, jejíž design je opravdu nudný.“

Vettelovi se současné trofeje nelíbí, protože odráží hlavního sponzora Formule 1, kterým je výrobce piva Heineken. Podle něj by měly být trofeje tradičnější.

„V budoucnu bychom tu mohli mít něco zajímavějšího, třeba něco tradičního mexického,“ myslí si vítěz letošní GP Singapuru. „Všude jsou nápisy Heineken! Nemusíte mít jejich hvězdu také na trofejích.“

 

Sdílejte na:
Zavřít