Vrátí se Michelin?

Vrátí se Michelin?

Podle britských zdrojů je velmi pravděpodobné, že francouzský dodavatel pneumatik Michelin se příští rok vrátí do Formule 1. Informuje o tom sever Autosport.

Staňte se fanoušky Race-F1 na

Podle posledních zpráv zástupci Michelinu jednají s FIA na potencionální smlouvě a vše je pravděpodobně na dobré cestě k tomu, aby se Michelin po čtyřech letech přestávky opět vrátil do královny motorismu. Co je již nyní jasné je fakt, že Formuli 1 po letošní sezóně opustí dodavatel Bridgestone, kterému se údajně investice do vývoje pneumatik pro Formuli 1 nevyplácí.

Japonská společnost tedy již nebude dodávat pneumatiky pro jednotlivé stáje Formule 1, ovšem zda-li bude novým dodavatelem právě Michelin ještě není jisté. Velký zájem o dodávání pneumatik pro stáje Formule 1 mají také společnosti Hankook nebo Kumho.

Michelin působil ve Formuli 1 v letech 2001 – 2006 a kromě velkého počtu vítězství slavil také zásluhou Renaultu dva mistrovské tituly (v letech 2005 a 2006). Fanoušci Formule 1 si jistě vzpomínají na situaci z Velké ceny USA roku 2005, kdy do závodu nastoupili jen jezdci na pneumatikách Bridgestone (Ferrari, Jordan, Minardi), protože pneu na vozech Michelin nevyhovovalo podmínkám dráhy.

Francouzská společnost se rozhodla kolotoč Formule 1 opustit po oznámení, že ve Formuli 1 bude v nejbližší budoucnosti vystupovat pouze jeden dodavatel. Michelin si totiž přál v tomto směru konkurenta a tak nakonec po sezóně 2006 z Formule 1 odešel. Zda-li se vrátí a bude jediným dodavatelem pneumatik pro stáje Formule 1, nebo uvidíme opět více dodavatelů se uvidí až časem.

Sdílejte na:
Zavřít