Michelin chce zpět do F1

Michelin chce zpět do F1

Výrobce pneumatik Michelin podal přihlášku na dodávání svých pneumatik pro roky 2017 – 2020. Přinese Michelin kladnou změnu?

Formule 1 prochází nejhorší krizí za posledních deset let. Poslední velkou krizí byl rok 2009, kdy se týmy, FIA (prostřednictvím Mosleyho) a Ecclestone nemohli dohodnout na rozdělování peněz v rámci konkordské dohody. Hrozilo, že se šampionát rozpadne.

Nyní prochází formule 1 úplně jinou krizí. Stěžují si na její koncepci týmy, vedení F1 a o co nejhůř samotní jezdci! Ani oni kladně nehodnotí potřebu jezdit tak, aby se šetřilo palivo a pneumatiky a oni se vyhýbali soubojům se soupeři. Je tu ještě, ale stále mnoho slepých lidí, kteří nevidí, že se z F1 stal umělý seriál Ordinace v růžové zahradě!

Scénáristi – tvůrci pravidel, píší „scény“ – pravidla, která nám připravují podívanou prostřednictvím umělého předjíždění pomocí DRS. Nasazují Čestmíru Mázlovi nejhorší obutí, které má za následek jen to, že se nemůže předvést, aby si obutí nepoškodil. Dost alegorie! Jak řekl Mark Webber, F1 potřebuje pořádné závodní pneumatiky, tak jako jsou v Le Mans. Všimnuli jste si, kolik bylo lidí na uplynulém závodě této čtyřiadvacetihodinovky? Určitě dvakrát víc než na většině evropských VC. Le Mans si za posledních pět let přitáhnula neskutečné množství nových fandů! F1 jich zase spoustu ztratila!

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

Sdílejte na:
Zavřít