Vowles je se Sargeantem trpělivý, ale očekává pokrok

Vowles je se Sargeantem trpělivý, ale očekává pokrok

Šéf týmu Williams James Vowles tvrdí, že pokud chce jezdec Logan Sargeant zůstat u týmu z Grove, tak bude muset v průběhu sezóny ukázat pokrok. Vowles dále prozradil, čemu se má v letošní sezóně americký jezdec vyvarovat.

Logan Sargeant nyní působí v samotné formuli 1 a i ve Williamsu druhým rokem. Ve své loňské nováčkovské sezóně se mu podařilo bodovat pouze ve Velké ceně USA, kde dojel na desátém místě. Nicméně na svého týmového kolegu Alexandera Albona ztratil 26 bodů.

Americký jezdec se navíc v průběhu loňského roku dopustil několika výrazných chyb, které vyústily v několik havárií, a v průběhu roku 2023 nedokázal Albona ani jednou překonat.

I přesto si ho Williams ponechal i na sezónu 2024. James Vowles říká, že od Sargeanta nebude v počáteční fázi sezóny očekávat výrazné výsledky.

„Je pro něj důležité, aby dosáhl dobrých výsledků,“ řekl Vowles.

„Jediné, co bych řekl, je, že to nebude hned na začátku. To, co od něj musíme vidět, je pokrok, jak budeme pokračovat. Pojem příliš brzy naznačuje, že pokud nebude mít výkonnost po třech závodech, hrozí, že se může něco stát, a tak tomu prostě není,“ doplnil šéf týmu z Grove.

V úvodním závodě sezóny v Bahrajnu měl však Sargeant problémy s vozem, takže skončil poslední, a minulý víkend v Saúdské Arábii obsadil 14. místo, tři pozice za svým týmovým kolegou.

Američan má odjetých již 24 velkých cen a Vowles očekává, že se jeho jezdec bude ve své druhé sezóně nadále zlepšovat.

„V případě Logana (Sargeanta – pozn. red.) je znát, že minulý rok zakončil a začal navazovat na to, co měl jako základ zkušeností, a teď se sem vrací ne jako nováček, ale někdo, kdo má za sebou roky zkušeností. Musí na tom stavět bez chyb, bez omylů a nepřetržitě se posouvat dopředu,“ řekl bývalý inženýr Mercedesu.

Sdílejte na:
Zavřít