Vítězné Porsche 919 z Le Mans k vidění v Liberci

Unikátní exponát je nyní k vidění v rodném domě Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích nad Nisou v Liberci. Porsche 919 z Le Mans.

Škoda Auto, která před časem koupila a zrekonstruovala objekt rodného domu světoznámého a historicky významného automobilového velikána Ferdinanda Porscheho. Ten nyní slouží pro výstavy a expozice.

Nyní tam stojí naprostý unikát světa motorsportu. Porsche 919 Hybrid se startovním číslem #2, které vyhrálo 24 hodin Le Mans v roce 2016. Celkově vyhrály modely 919 slavnou čtyřiadvacetihodinovku dvakrát.

Nádherné kontury moderní techniky, která ještě nestačila zastarat a už je historicky významným kusem je se stejném stavu, v jakém projel cílovou čárou slavného závodu.
919 pohání vpředu elektromotry (400 koní – 294 kW) a vzadu přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec (500 koní – 368 kW). Celkem tedy 900 koní.

Vůz závodil ve světové sérii Celkem tento vůz vyhrál 17 závodů a byl ověnčen 3 tituly mistra světa mezi konstruktéry i jezdci.

Upravený model 919 Evo dokonce trhnul rekord v „Zeleném pekle“ a když se Porsche loučilo se svým působením ve vytrvalostní sérii, upravilo svůj vůz a zajelo ve Spa-Francorchamps traťový rekord, čímž bylo i rychlejší než F1.

K vidění je pro veřejnost od pátku do neděle od 10h do 17h ve Vratislavicích nad Nisou. Vůz by měl být vystaven zhruba tři měsíce.