Villeneuve: V Mercedesu probíhá výměna stráží

Villeneuve: V Mercedesu probíhá výměna stráží

Jako by Lewisovi Hamiltonovi docházela šťáva, zatímco jeho nový týmový kolega George Russell podává parádní výkony. Podle bývalého mistra světa Villeneuva dochází v Mercedesu k „výměně stráží“.

Když Russell po oslnivých výkonech v podprůměrném Williamsu přecházel do Mercedesu, mnozí byli skeptičtí a nevěřili, že by se mohl proti sedminásobnému mistru světa Hamiltonovi. Ovšem opak je pravdou. W13 není zcela ideální auto a oba jezdci se v něm trápí. Avšak Hamilton je na tom o poznání hůř. Zatímco Russell je jediným jezdcem, který každý závod dokončil v TOP5 a momentálně mu patří s 59 body průběžné čtvrté místo, tak Hamilton má na kontě pouze 36 bodů.

„Myslím si, že rozhodně vidíme u Mercedesu výměnu stráží. Russell jede na vlně. Hamilton se snaží se neutopit. Po mnoha letech vyhrávání bez soutěžení je těžké se probudit a uvědomit si, že to není jednoduché. Nyní musí jezdit tak, jako jezdil během jeho prvních dvou let ve formuli 1, stejně jako to teď dělá Russell. V závodě (v Miami) udělal Russell rozhodnutí – nechte mě venku, možná bude safety car, a to se vyplatilo,“ píše Jacques Villeneuve ve svém sloupku na portálu formule1.nl.

Za čím stojí výkonnostní rozdíl mezi duem německého týmu? Russell nejspíše těží z toho, že v posledních letech seděl v monopostu, který nebyl zrovna jednoduchý řídit, zatímco Hamilton pilotoval téměř dokonalé auto.

Podle šampiona z roku 1997 zkrátka došlo briskému závodníkovi štěstí a ještě se nevzapmatoval z kontroverzní prohry titulu v minulé sezoně. „Zdá se, že se Lewisovo šampionátové štěstí vytratilo. Nemá momentum a nejde mu naproti. Bude to těžký boj, ale Lewis je závodník a mistr. Ví, co je potřeba udělat, a uvidíme, jestli na to ještě bude mít energii. Ale myslím, že ztráta titulu minulý rok byla pro něj těžkým břemenem, které musel nést celou zimu. Má hořký pocit, že byl okraden. Ale z toho, jak Max (Verstappen) jezdí, můžete vidět, že titul neukradl a je zaslouženým šampionem.“.

Sdílejte na:
Zavřít