Villeneuve: Red Bull nemá za Gaslyho náhradu, Kvjata nebrat

Villeneuve: Red Bull nemá za Gaslyho náhradu, Kvjata nebrat

Zatímco Red Bull tvrdí, že nemá v plánu Gaslyho nahradit, přispěchal se svým vysvětlením prostořeký Kanaďan. Prostě nemají kým, říká.

Daniil Kvjat není dobrou volbou coby náhrada za Pierra Gaslyho u týmu Red Bull. Tvrdí to šampion z roku 1997 Jacques Villeneuve, jenž se na adresu mladého Rusa vyjádřil nelichotivě.

Red Bull po odchodu Daniela Ricciarda povýšil do své hlavní stáje Pierra Gaslyho, jeho výkony v dosavadním průběhu sezóny 2019 jsou však nepřesvědčivé a mnozí tak již spekulují o jeho nahrazení. Jedním ze skloňovaných jmen je právě Kvjat, sám bývalý pilot Red Bullu, jenž však kvůli špatným výkonům a častým kolizím musel v průběhu roku 2016 uvolnit místo Maxi Verstappenovi.

Stáj z Milton Keynes po VC Německa, kterou Gasly kvůli kontaktu s Alexem Albonem ze sesterského týmu Toro Rosso nedokončil, prohlásila, že Francouze do konce roku vyměnit nehodlá a podotkla, že mladík stále potřebuje čas.

Villeneuve však naznačuje, že důvod je jiný. Red Bull podle něj žádnou smysluplnou náhradu nemá. Kvjata by přitom při případném hledání měl tým podle Kanaďana zcela přehlédnout.

„On má vůbec štěstí, že tady ještě je,“ prohlásil Villeneuve směrem ke Kvjatovi, který si v deštivém závodě na Hockenheimu dojel pro senzační třetí místo. „Red Bull a Helmut Marko byli v minulosti ke svým jezdcům mnohem agresivnější a to jen ukazuje, že zatím na nižších pozicích nevidí žádného nadějného pilota, takže nevědí, kým ho nahradit.

Jeho (Kvjata) už měli. Tak proč by ho měli brát znovu? Takhle by to nemělo chodit.“

Šéf týmu Toro Rosso Franz Tost se za Gaslyho postavil a podpořil názor, že Francouz potřebuje čas, jelikož je vedle Verstappena pod velkým tlakem.

Villeneuve však situaci shrnul mnohem přísněji: „Někteří jezdci jsou úžasní v malých týmech, ale neschopní v těch velkých. Stává se to. I když máte 10 let zkušeností. Je to vidět také u zkušených závodníků. S malými týmy by byli schopni vyhrávat závody, jdou do velkého týmu, začnou být k ničemu, vrátí se do malého týmu a zase začnou vyhrávat. To prostě neodhadnete.“

Sdílejte na:
Zavřít