Villeneuve odepisuje Gaslyho už po úvodních dvou závodech

Villeneuve odepisuje Gaslyho už po úvodních dvou závodech

Francouzovi se v barvách Red Bullu zatím nedaří a za svým týmovým kolegou Maxem Verstappenem značně zaostává. Villeneuve si myslí, že se Gasly letos už nezlepší.

Pierre Gasly byl povýšen do rakouské stáje po jedné sezóně v její juniorce, Toro Rosso, ve které podával solidní výkony. Jenže počínaje testy v Barceloně se nad jeho formou začaly množit otazníky. Během zimních testů boural hned dvakrát a ani v úvodních dvou závodech v Melbourne a Bahrajnu se nepředvedl v příliš dobrém světle.

„Tým Red Bull je postavený okolo Maxe Verstappena. Proto nemá Gasly žádnou šanci Maxe tento rok porazit,“ myslí si Jacques Villeneuve, který dále připomíná, že je Francouz momentálně pod obrovským tlakem: „Zdá se, že letos je na něj vyvíjen příliš velký tlak.“

Je evidentní, že u Red Bullu všechno vsází právě na Verstappena, který je jasným tahounem týmu. Zatímco Gasly má na svém kontě zatím pouhé čtyři body, Vestappen už jich nasbíral 27.

„Jestliže vám něco nevychází, váš týmový kolega je příliš silný a vy jste zodpovědný za špatný výkon celého týmu, potom je to pro tak mladého závodníka příliš,“ zdůrazňuje Kanaďan v rozhovoru pro RacingNews365.

Kromě toho, že je neustále srovnáván se svým parťákem, musí se ještě potýkat s tlakem ze strany poradce Red Bullu Helmuta Marka. Vedení týmu je známé tím, že pokud jezdec podává slabé výkony, pak je schopno onoho závodníka sesadit, případně zcela vyhodit, i v průběhu sezóny. „Neočekávám, že se Maxovi v této sezóně přiblíží. Kromě toho nemůže Gasly očekávat nějakou pomoc od Verstappena. Max nebude ztrácet svůj čas tím, aby pomáhal svému týmovému kolegovi – a tak je to taky správně.“

„Mluvíme tady o Formuli 1, a na této úrovni jde o to co nejvýrazněji porazit vašeho týmového kolegu,“ dodal šampion z roku 1997, jehož slova citoval portál Motorsport.com.

Sdílejte na:
Zavřít