Vettela výsledek závodu nijak nepřekvapil

Vettela výsledek závodu nijak nepřekvapil

Ferrari zažívalo vcelku slušný víkend, ale nedělní závod skončil trpkým výsledkem, kdy Vettel skončil šestý a Leclerc až jedenáctý.

Po nezdařené Velké ceně Štýrska zažilo Ferrari mnohem slibnější víkend, kdy se oba jezdci kvalifikovali do třetí řady startovního pole na páté a šesté místo.

Ovšem závod dopadl opět neúspěšně. Tým z Maranella ztratil zejména při zastávkách v boxech, další díl neúspěchu tvořila obrovská degradace pneumatik, kterou Ferrari také zrovna úspěšně nezvládlo, a tým skončil hodně dole pod očekávaným výsledkem.

Dnes jsem skončil lépe, než minulý týden v Rakousku,“ říká Vettel. „Myslím, že dnes jsme mohli skončit pravděpodobně pátí nebo šestí, ale pravděpodobně ne lépe. Koneckonců mě výsledek nijak nepřekvapil

Charles Leclerc se po celý čas závodu trápil s degradací pneu a nevyvážeností vozu.

Abych byl upřímný, myslím, že v závodě bylo něco špatně,“ řekl Leclerc. „To auto se chovalo prostě jinak, než v kvalifikaci a to jsme na něm nic neměnili, takže se podíváme na data, abychom zjistili, co se pokazilo, protože auto bylo extrémně těžké řídit.

Musíme se na to podívat podrobněji, abychom se pokusili tomu porozumět, protože jsem hodně bojoval … Před námi je spousta práce. “

Sdílejte na:
Zavřít