Vettela během kvalifikace pobízelo auto, řvalo na něj, ať přidá

Vettela během kvalifikace pobízelo auto, řvalo na něj, ať přidá

Sebastian Vettel překvapil a na poslední chvíli „ukradl“ pole position Lewisi Hamiltonovi, který zítra odstartuje z druhého místa. Čtyřnásobný šampion má ze svého kvalifikačního kola radost.

Ačkoliv si dnes Němec zajistil svou 56. pole position, stále ví, že nemá Ferrari vyhráno. Dnešní kvalifikace podle něj neznamená změnu ve výkonnostním rozložení startovního pole.

„Víme, že musíme dále vyvíjet. Tahle trať vyhovuje více nám. Na všech okruzích jsme dosud měli nejvyšší maximální rychlost a na této trati je maximálka hodně důležitá, není tu mnoho zatáček,“ prozradil držitel pole position pro zítřejší závod.

„Tým velmi usilovně pracuje, celé Maranello do toho dává vše a snaží se nám dát lepší auto, abychom byli v budoucnu silnější.“

Sebastian Vettel vtipně konstatoval, že ho auto během posledního kola pobízelo, aby zrychlil. Němec ukončil své dlouhodobé trápení a poprvé od domácí velké ceny v Německu během loňské sezóny odstartuje z pole position.

„Na této trati si musíte dovolit jet hodně blízko zdí. Je to tu velmi hrbolaté, velmi drsné. Když se vám to povede, máte radost. Mně se to docela povedlo. Dojedete do cíle a překypujete adrenalinem,“ odpověděl na výzvu webu Motorsport.com, aby popsal své emoce, Sebastian Vettel.

„Viděl jsem, že jsem ztrácel a když jsem projel cílem, že jsem se o něco zlepšil. Díval jsem se a nevěděl jsem, kdo je za mnou. Pak jsem jen slyšel, jak v rádiu skandují ‚pole position!‘, užíval jsem si to, byla to radost smíchaná s adrenalinem. Nejsem sice zpěvák, ale musel jsem zazpívat,“ dodal s úsměvem 31letý Němec.

Leclerc otevře druhou řadu

Monacký závodník zítra odstartuje ze třetího místa, v kvalifikačním souboji se Sebastianem Vettel nyní prohrává 1:6.

„Trápil jsem se s autem, nejspíš s nastavením. V první části kvalifikace jsem se cítil dobře, ale nedokázal jsem se zlepšit, když začala trať zrychlovat,“ vysvětluje Charles Leclerc.

„Potřeboval jsem najít ideální nastavení pro třetí část kvalifikace, a to se mi nepovedlo. Gratuluji Sebastianovi, rozhodně si to zaslouží. Doufám, že zítra budeme mít lepší závod,“ zakončil monacký mladík ve službách Ferrari.

Je to také poprvé v letošní sezóně, kdy se do první řady postaví dva vozy z různých stájí. V 5 případech kromě Bahrajnu to byl Mercedes, který pro sebe zajistil první řadu, v Bahrajnu si pro pole position dojel Leclerc a druhý odstartoval Sebastian Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít