Vettel v Turecku s novým podvozkem

Vettel v Turecku s novým podvozkem

Stáj Red Bull Racing bude muset pro německého závodníka Sebastiana Vettela vytvořit nový podvozek. Důvodem je, že na staré verzi této části vozu byl nalezen drobný defekt, který by měl být již odstraněn.

Ve dvou naposledy odjetých Velkých cenách Formule 1 nestačil Sebastian Vettel tempu svého stájového kolegy Marka Webbera, tudíž se začala řešit příčina toho, proč je německý závodník o tolik pomalejší než Australan v druhém monopostu vozu Red Bull.

Vedení rakouského týmu již v továrně pracuje na vývoji nového podvozku, tudíž by měl Sebastian Vettel vyjet na dráhu s upraveným vozem již během závodního víkendu Velké ceny Turecka, která se pojede již příští víkend. Díky aktuálním podmínkám, které panují po šesti odjetých závodech letošní sezóny je jasné, že Red Bull chce dát oběma závodním pilotům v boji o mistrovský titul stejné podmínky.

Šéf Red Bullu Christian Horner pro Autosport přiznal, že již během nadcházející Velké ceny Sebastian Vettel nového podvozku využije. Sebastian Vettel je v monopostu Formule 1 dostatečně zkušený a zpozoroval tedy na svém voze nestandardní chování. Po bližším průzkumu v továrně byl nalezen drobný defekt na jeho podvozku, ale do příštího závodu tento problém určitě odstraníme,“ uvedl Horner. 

Sdílejte na:
Zavřít