Vettel s vylepšeními spokojen nebyl

Vettel s vylepšeními spokojen nebyl

Sebastian Vettel nebyl po pátečních trénincích příliš spokojen s vylepšeními, které Ferrari během Velké ceny Francie nasazuje.

Ferrari přijelo do Francie s novinkami na svých vozech. Stáj z Maranella totiž v pátek na okruhu Paula Ricarda v Le Castellet nastoupila jednak s novými křídly a dále také s vylepšeními v oblasti brzdových kanálků.

U Sebastiana Vettela ovšem po pátečních trénincích spokojenost s těmito inovacemi nepanovala. Podle čtyřnásobného šampiona změny nenaplnily očekávání.

„Abych byl upřímný, nebylo to tak dobré. Je před námi spousta práce. Nepřineslo to, co jsme očekávali, takže uvidíme, co můžeme přes noc udělat. Možná to bude zítra trochu lepší,“ prohlásil Němec.

Ani šéf Ferrari Mattia Binotto nebyl s inovacemi zcela spokojen. Ital ovšem uvedl, že tým nemá v úmyslu do závodu nastoupit se všemi vylepšeními, která se na rudých monopostech objevila během pátečního programu. Některá z nich totiž byla nasazena pouze za účelem testování.

„Nebylo to perfektní. Nasadili jsme některé díly, které pro nás bylo důležité otestovat za účelem porozumění směru vývoje. Otestovali jsme pár součástek. Některé z nic na vozech zůstanou i pro zbytek víkendu. Není to tedy tak, že bude zrušen celý balík. Pár dílů považujeme za pozitivní a zůstanou. A ty odebrané budou považovány za součást našeho testovacího plánu. Nemáme ale v úmyslu nasadit je o víkendu do závodu,“ řekl Binotto.

V pátek byl úspěšnějším z dvojice jezdců Ferrari Charles Leclerc, kterému se v obou jízdách podařilo umístit za oběma Mercedesy na 3. místě. Co se Vettela týče, ten vstoupil v prvním volném tréninku do víkendu 5. časem a ve druhých jízdách se pak posunul na 4. příčku.

Sdílejte na:
Zavřít