Vettel říká, že Ferrari má na víc

Vettel říká, že Ferrari má na víc

Sebastian Vettel poté, co soupeř Mercedes překvapil obsazením první řady, říká, že Ferrari by mělo být lepší, než se ukázalo v kvalifikaci Melbourne.

Ferrari po velmi dobrých výsledcích během testů v Barceloně vstupovalo do sezóny jako jasný favorit.

Navzdory předpokladům jezdci Mercedesu Valterri Bottas a Lewis Hamilton obsadí v neděli na startovním roštu první řadu.

Vettel poté řekl, že nečekal od Mercedesu takovou formu, ale věří, že Ferrari se svým vozem SF90 je rychlejší, než se ukázalo během kvalifikace v Melbourne.

„Jsem určitě překvapen, myslím, že všichni jsou, pravděpodobně i oni sami,“ řekl německý pilot.

„Myslím, že včera jsme neměli dobrý den, dnes jsme se cítili lépe. Ale z hlediska ztráty a tempa to bylo velmi podobné.

Určitě máme nějaké ‚domácí úkoly‘, abychom to pochopili. Stále si myslím, že máme skvělé auto. Měli bychom předvádět lepší výsledky, než jsme předvedli v kvalifikaci, takže se těším na zítřek.“

Vettel věří, že Ferrari nezaostává v žádné specifické části Albert Parku, ale naznačuje, že Mercedes je lepší v středně rychlých a pomalých zatáčkách, které jsou charakteristické pro tuto trať.

„Nemyslím si, že maximální rychlost by byla problém, jelikož na rovinkách jsme celkem konkurenceschopní, jen ztrácíme v zatáčkách. Je tady 16 zatáček, které jsou podle mě poměrně rovnoměrně rozložené.

Vypadá to tak a zatím to jsou spíše pomalé a středně rychlé zatáčky než ty rychlé pasáže, což obecně ukazuje na silné auto.

Neměl jsem vyvážení, které bych v nižších rychlostech chtěl, ani důvěru, která tady může znamenat velký rozdíl,“ uzavřel Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít