Vettel: Obavy již zmizely, svět se posunul dál

Vettel: Obavy již zmizely, svět se posunul dál

Sebastian Vettel věří, že velký strach mají pouze týmy, které jsou schopny bojovat o titul. Přestupem do Aston Martinu německý pilot začal novou životní etapu.

Čtyřnásobný mistr světa se připojil do nově rebrandovaného týmu a zakončil tak náročné působení ve Ferrari.

Pro tento rok je spolupráce mezi Aston Martinem a Mercedesem ještě hlubší, než tomu bylo před rokem. Kromě pohonné jednotky se propojila také spolupráce na poli technických inovací.

Vettel ovšem odmítá spekulace, které tvrdí, že Aston Martin nebude schopen bojovat o titul, protože je zákazníckým týmem. Horizont boje o titul Němec odhaduje na 3 až 5 let.

S tím si nedělám starosti, myslím, že obavy nejsou momentálně na místě,“ řekl Vettel.

„Svět se posunul dál. Ale v minulosti byste měli pravděpodobně pravdu.

S někým, jako je Mercedes, si myslím, že se nám dostane velmi férového zacházení.  A pokud budeme rychlejší, můžeme je klidně i porazit.

Pokud jste si s Mercedesem velmi blízcí, tak je to velmi dobrý úspěch. Strach o výkonnosti bude tedy ta poslední věc, o kterou bych si dělal starosti.“

Vettel dále uvedl, že je zvědavý na práci s pohonnými jednotkami Mercedesu, které jsou obecně považovány za nejlepší na startovním roštu.

Těším se, až uvidím, jak motor funguje při závodě. Už mi byla představeno, jak s ním mám zacházet. Takže si myslím, že mám dobrou průpravu,“ dodává Vettel.

 

Sdílejte na:
Zavřít