Vettel: Favorizuji nás a McLaren

Vettel: Favorizuji nás a McLaren

Německý závodník a vítěz dvou letošních Velkých cen potvrdil, že boj o letošní mistrovské tituly se odehraje mezi stájí Red Bull a konkurenčním McLarenem. Aktuálně má britský tým náskok 30 bodů.

Dvaadvacetiletý německý pilot získal během Velké ceny Evropy ve španělské Valencii již druhé vítězství v letošní sezóně a aktuálně se nachází na třetím místě v Poháru jezdců. Na prvního Lewise Hamiltona ztrácí 12 bodů, na druhého Jensona Buttona pak bodů šest. I nadále ale jeho stáj Red Bull zůstává ve hře o titul v obou mistrovských pohárech. Němec ze hry nevyřazuje ani Španěla Fernanda AlonsaFerrari, který má aktuálně na první místo ztrátu 29 bodů, což díky novému bodovacímu systému není příliš.

Stačí dva závody a vše může být jinak,“ přiznal Vettel pro SkySports.Dlouho to vypadalo, že má McLaren vše jisté, ale stačil jeden závod a vše se změnilo. Myslím si, že hlavními favority na vítězství v pohárech jsme my a McLaren. Samozřejmě nemůžeme dělat předčasné závěry, je ještě příliš brzy na nějaké předpoklady, jedná se spíše o odhad,“ řekl dále pilot rakouského týmu.

Ferrari před Velkou cenou Evropy udělalo obrovský krok kupředu. Je jasné, že během sezóny se budou zlepšovat a opět se vrátí na samotnou špici startovního roštu. Jde ale o to, zda-li to stihnou včas a budou v závěru sezóny také kandidáty na zisk mistrovské trofeje,“ prozradil německý závodník své názory o stáji z Maranella. Aktuálně to také vypadá, že Mercedes je ze hry, ale myslím si, že i od něj můžeme ve zbytku sezóny hodně očekávat. Jak jsem již řekl, není důvod dělat předčasné závěry, protože se přehupujeme do druhé poloviny sezóny, takže času na změny je ještě opravdu hodně,“ dodal. 

Sdílejte na:
Zavřít