Vettel: Adrenalin F1 nebude možné nahradit

Vettel: Adrenalin F1 nebude možné nahradit

Sebastian Vettel říká, že adrenalin, který cítil za volantem monopostu formule 1, nebude možné nahradit. Co tedy čtyřnásobného mistra světa po skončení kariéry čeká?

Sebastian Vettel v létě oznámil konec své bohaté kariéry ve formuli 1. S královnou motorsportu se tak rozloučil posledním závodem sezóny 2022 v Abú Zabí.

Němec strávil posledních několik let otevřeností v otázkách lidských práv a životního prostředí a nevyjasnil, co bude dělat po roce 2022 – nicméně přiznal, že je otevřený zkusit závodit i v jiných kategoriích.

Vettel ale chápe, že nepůjde lehce nahradit adrenalin, který zažíval ve formuli 1.

„Určitě jsem přemýšlel o spoustě věcí a také o adrenalinu,“ řekl Vettel o svém odchodu z formule 1.

„Pro mě vrcholem adrenalinu byla a je vždy Suzuka, protože tato trať opravdu ukazuje nejvíc, co auta dokážou, a díky ní jsem se cítil nejživěji ve srovnání s, řekněme, možná jinými tratěmi. Takže ano, bude mi to chybět a nebude to možné nahradit. Umím spoustu jiných věcí a pravděpodobně mám i spoustu příležitostí.“

„Myslím, že jsem ve velmi privilegovaném postavení, ale pokud jde o adrenalin, o ten pocit být na živu uvnitř auta, kdy cítíte přetížení a přilnavost a všechno kolem trati, ano, to zmizí.“

„Ale mám pocit, že v určitém okamžiku nás to zasáhne všechny – kromě Fernanda Alonsa!“

„Myslím, že je to něco, s čím se nakonec budeme muset naučit vypořádat a najít něco jiného, co to možná trochu nahradí. Tak uvidíme,“ sdělil Sebastian Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít