Verstappen: Není pravděpodobné, že budeme v Kanadě silní

Verstappen: Není pravděpodobné, že budeme v Kanadě silní

Max Verstappen varuje, že Red Bull může mít o víkendu v Kanadě problémy. Úřadující mistr světa si je vědom zranitelnosti vozu RB20, která by se mohla na okruhu Gillese Villeneuva opět projevit.

Velká cena Monaka samozřejmě nebyla pro Red Bull nejlepším závodem, ale pro dramatičnost šampionátu a náznaky do příštích závodů byla velmi významná. Nejenže Ferrari slavilo vítězství domácího hrdiny Charlese Leclerca, kterého na pódiu doplnil Carlos Sainz, silný byl i McLaren s Oscarem Piastrim na druhém nejvyšším stupínku a Landem Norrisem, který jen těsně skončil čtvrtý. Naopak Red Bullům po celý víkend chybělo tempo a po slabé kvalifikaci se musela rakouská stáj spokojit pouze s šestým místem Maxe Verstappena. Sergio Pérez havaroval již v prvním kole a společně se dvěma monoposty týmu Haas způsobili červenou vlajku.

„Myslím, že je to spíš problém v rychlosti auta, na které musíme zapracovat. Samozřejmě bych na stupních vítězů rád byl, ale tento víkend jsme si to nezasloužili. Tak to prostě je,“ komentoval nizozemský jezdec bezprostředně po závodu.

Vše začalo již v pátečních trénincích, kdy si Verstappen od samotného začátku stěžoval na nastavení. Jeho týmový kolega Sergio Pérez na tom nebyl o moc lépe. Na povrch vyšlo, že vůz RB20 není dobře uzpůsoben pro jízdu po obrubnících, což znamenalo větší šance pro rivaly rudých býků.

V Kanadě také není o obrubníky nouze. V kombinaci s nedostatkem tempa a vysokými náklady Red Bullu na škody je jasné, že dominantní pozice týmu z Milton Keynes je lehce narušena.

Verstappen v rozhovoru s médii přiznal, že to nebude snadný víkend: „Musíme počkat a uvidíme, na trati je také nový povrch. Myslím, že to může vždycky přinést nějaké překvapení. Ale pravděpodobně to také nebude náš nejsilnější víkend. Na druhou stranu si myslím, že na tom budeme o něco lépe než v Monaku.“ Podobně o formě v Kanadě promluvil i Helmut Marko.

Red Bull před závodním víkendem oznámil prodloužení smlouvy se Sergiem Pérezem, který by měl v týmu úřadujících šampionů setrvat až do konce roku 2026.

Do letní přestávky zbývá odjet šest závodních víkendů, během kterých se ještě může v pořadí jezdců i týmů stát cokoliv. Red Bull věří, že momentální forma Ferrari a McLarenu opadne, momentálně však nic nenasvědčuje, že by se tak mělo stát.

Sdílejte na:
Zavřít