Verstappen je platným vítězem VC Rakouska

Verstappen je platným vítězem VC Rakouska

Max Verstappen je nadále vítězem Velké ceny Rakouska, jelikož stevardi rozhodli, že trest za incident s Charlesem Leclercem není nutný.

Jezdec Red Bullu Max Verstappen a jezdec Ferrari Charles Leclerc se zúčastnili souboje kolo na kolo v boji o vítězství, ke kterému došlo pár kol před cílem.

Tři kola před cílem ve třetí zatáčce na vrcholu kopce se oba jezdci dotkli koly, jelikož Verstappen zaútočil na vnitřek a nenechal Leclercovi na vnějšku moc prostoru.

Incident putoval po závodě k závodním komisařům, ti ale rozhodli, že došlo k závodnímu incidentu a vítězství Verstappena tak platí.

Ve vysvětlení stevardů stojí: „Vůz 33 (Verstappen) se rozhodl předjet vůz 16 (Leclerc) v zatáčce 3 a došlo k vybrzdění vozu 16.

Když se tak stalo, vůz 33 byl při vjezdu do zatáčky po boku vozu 16 a jezdec měl vůz plně pod kontrolou, když se na vnitřní straně snažil předjet vůz 16.

Nicméně, jak vůz 33, tak i vůz 16 přistoupily k projetí zatáčky vedle sebe, pro oba vozy byl ale zjevně nedostatek prostoru.

Krátce za vrcholem, když vozy opouštěly zatáčku, došlo ke kontaktu. V souhrnu okolností jsme se nedomnívali, že by jeden z řidičů byl zcela nebo převážně na vině.

Rozhodli jsme, že to byl závodní incident.“

Sdílejte na:
Zavřít