Verstappen chce závodit se svým otcem v Le Mans

Verstappen chce závodit se svým otcem v Le Mans

Max Verstappen by chtěl v budoucnu po boku svého otce Jose absolvovat závod 24 hodin Le Mans. Dvojice již o této možnosti hovořila.

Maxe Verstappena láká start v závodě 24 hodin Le Mans. Pilot Red Bullu uvedl, že je velkým fanouškem tohoto podniku a v budoucnu by jej rád absolvoval po boku svého otce Jose. Pro staršího z Verstappenů by ovšem na okruhu La Sarthe nešlo o premiérový start, když se zde v minulosti objevil již dvakrát a roku 2008 se zde dokonce radoval z vítězství v kategorii LMP2.

„Je mým přáním absolvovat jednoho dne Le Mans. Kdy se tak stane, to nevím. Také jsem o tom již mluvil se svým otcem, takže bude muset trochu potrénovat! Jestliže se chci zúčastnit Le Mans, rád bych, aby se tak stalo s mým otcem,“ řekl vítěz pěti velkých cen.

„Hodně jsem to sledoval a byl jsem tam, když zde můj táta závodil. Je to opravdu skvělý závod. To, co mám rád, je, že máte mnoho různých vozů a kategorií, které se musejí vypořádat s provozem a krámy, zejména v noci. Co se řízení týče, shledávám to jako úžasné. Jednou jsem to absolvoval online. Je to velká zábava.“

Verstappen navíc nevidí problém v realizaci tohoto plánu ještě během své kariéry ve Formuli 1. 21letý pilot se odvolává na případ Nica Hülkenberga, který se v Le Mans představil s vozem Porsche roku 2015 a dojel si pro překvapivé vítězství. Aktivní pilot královny motorsportu se na francouzském okruhu radoval i loni. Tehdy totiž triumfoval Fernando Alonso, jenž navíc v letošním roce prvenství obhájil.

„Nico to absolvoval a vyhrál. Vždycky chci zvítězit, ale samozřejmě, hraje zde svou roli štěstí. Je to dlouhý a šílený závod.“

Vhodnou příležitostí pro účast v Le Mans by mohla pro rodáka z belgického Hasseltu představovat sezona 2020/2021, kdy bude v nové kategorii hypervozů působit mimo jiné i Aston Martin a na návrhu vozů Valkyrie se bude podílet i Red Bull.

Verstappen ovšem není jediným pilotem ze současného startovního pole Formule 1, který by si chtěl v závodě 24 hodin Le Mans zazávodit se svým otcem. Své přání nastoupit po boku „táty“ Jana vyjádřil totiž rovněž pilot stáje Haas Kevin Magnussen, který navíc dostal od americké stáje v této záležitosti „zelenou“.

Sdílejte na:
Zavřít