Velké překvapení pro Billyho Mongera: První test s vozem Formule 1!

Velké překvapení pro Billyho Mongera: První test s vozem Formule 1!

Britský závodník, jenž vloni přišel při hororové nehodě o obě nohy, usedl do speciálně upraveného monopostu F1. O tom, že se do auta posadí, se dozvěděl těsně před začátkem samotných jízd.

Na tento den Billy Monger jen tak nezapomene, neboť se mohl poprvé svézt ve voze královny motorismu. Stalo se tak v rámci akce pořádané firmou Heritage F1, která se zabývá provozováním starších vozů F1, na britském okruhu Rockingham Motor Speedway. Posadil se do Sauberu C30 z roku 2011, který byl speciálně upraven tak, aby jej mohl Monger ovládat pouze rukama. Na volantu byla spojka nahrazena plynovým pedálem.

Monger přišel o obě nohy během loňského závodu F4 v Donington Parku, když nešťastně havaroval v plné rychlosti s Patrikem Pasmou. Než jej z auta dostali, trvalo to téměř dvě hodiny a následně jej ve váženém stavu převáželi do nemocnice.

DOPORUČUJEME: Billy Monger po 11 týdnech zpátky za volantem! Piloti F1 skládají poklonu

Bezprostředně poté, co se tato zpráva dostala mezi piloty F1 a lidi pohybující se v padoku, odstartovala sbírka, díky které získal finanční prostředky na protézy a rekonvalescenci.

Avšak ani přes tento hororový zážitek neztratil Monger chuť usednout za volant, proto už 11 týdnů na to se objevila zpráva, že se tento mladík projel ve speciálně upraveném voze BRIT ze série Volkswagen Fan Cup.

To však byl pouze začátek. Devatenáctiletý rodák z Charlwoodu zažil perfektní návrat na scénu, když v britské odnoži Formule 3 dojel na úžasném třetím místě. A už tehdy se nechal slyšet, že bude i nadále usilovat o splnění svého snu, jednoho dne závodit ve Formuli 1.

DOPORUČUJEME! Formule 3: Fantastický comeback! Monger po těžké nehodě zpět na pódiu

A to se mu dneska částečně splnilo právě díky testu 7 let starého Sauberu. Odvahu při jeho cestě za snem mu mimo jiné dodává také jeho vzor Alessandro Zanardi, který s Mongrem po nehodě mluvil. „Billy byl od začátku velmi zvědavý, co se mého příběhu týká. Aby porozuměl tomu, jestli si z toho něco může odnést, aby mohl zkrátit čas návratu do normálního života,“ popisuje Ital. „Je to opravdu velmi důležité. Je zvědavý, hledá inspiraci u ostatních, nejen u mě. Využívá každý den k tomu, aby se posunul o krok vpřed. To je ten správný postoj.“

Zanardi je přesvědčený, že Mongera díky své silné vůli jednou ve Formuli 1 uvidíme: „Je opravdu odhodlaný a cílevědomý, tak se mi to jeví. Jsem si jistý, že to dokáže.“

26. Juni 2018

Sdílejte na:
Zavřít