Velká cena Monaka 2022: Tréninky se pojedou „až“ v pátek

Velká cena Monaka 2022: Tréninky se pojedou „až“ v pátek

Je již tradicí, že se v Monaku jezdí první dva tréninky už ve čtvrtek. Nicméně to by se mělo od příštího roku změnit, jelikož se program přesune na pátek.

Velká cena Monaka se jezdí od roku 1929, přičemž závodní víkend začíná už ve čtvrtek, na rozdíl od ostatních závodů. Ovšem pod vedením Liberty Media dochází k mnoha změnám, mezi které patří také změna programu podniku v ulicích monackého knížectví. Podle portálu RaceFans.com by se již příští rok měly jet první dva tréninky „až“ v pátek.

Důvod, proč se trénuje už ve čtvrtek je ten, že v ten den byl svátek Nanebevstoupení Ježíše Krista, tudíž se pořadatelé vyhnuli tomu, že by v pátek omezovali dopravu. Ovšem již dlouhou dobu tento svátek na čtvrtek, kdy se jede velká cena koná, nepřipadá, proto není důvod pro „prodloužený“ závodní víkend.

Při prodlužování smlouvy s monackým autoklubem Liberty Media projednávala právě i tuto možnost a podle „více zdrojů“ se na této změně obě strany dohodly. Monako je jediným podnikem, kde pořadatelé neplatí klasické poplatky držitelům práv, nýbrž si je formule 1 s nimi dělí. Od příštího roku by však měli už platit 15 milionů dolarů ročně.

Sdílejte na:
Zavřít