Ve Williamsu panuje strach a teror, říká Ralf Schumacher

Ve Williamsu panuje strach a teror, říká Ralf Schumacher

Podle bývalého pilota Formule 1 Ralfa Schumachera sužuje Williams způsob vlády Claire Williams, který je založen na „strachu a teroru“.

Williams zažívá v úvodní fázi letošní sezony jedno z nejtěžších období své existence. Že má stáj z Grove potíže, naznačily již předsezonní testy. Do nich britský tým nejenže nastoupil se zpožděním, ale rovněž na své soupeře výrazně ztrácel. Vše při starém zůstalo také během úvodního závodu sezony v Melbourne, který piloti týmu George Russell a Robert Kubica dokončili na chvostu výsledkové listiny.

K současné krizi stáje se nyní vyjádřil také její bývalý jezdec Ralf Schumacher. Podle mladšího bratra legendárního Michaela stojí za její mizernou výkonností způsob, jakým šéfka stáje Claire Williams týmu vládne. Ten podle slov šestinásobného vítěze velkých cen zdědila po svém otci Frankovi a má být založen na strachu a teroru. Podle Schumachera by možná mělo dojít ve vedení týmu ke změnám.

„Ve Williamsu panuje zvláštní styl vedení. Dokud zde byl Patrick Head, bylo to vyvážené. Je to způsob vedení ze 70. a 80. let, tak trochu vláda teroru a strachu,“ uvedl Schumacher pro německý server motorsport-total.com.

„Je to škoda, neboť si myslím, že lidé potřebují být motivováni. Se současnou strukturou nemůže Williams dostat ze svých zaměstnanců to nejlepší, protože zde není týmová soudržnost. Inženýři pracují spíše proti sobě než společně. Claire bohužel pokračuje v tom, co míval ve zvyku její otec a opravdu by se měla zamyslet, zda-li je to pro ni ta pravá práce. Management Williamsu možná potřebuje být přebudován.“

Ve 43letém Němci vyvolává otázky také rozhodnutí technického ředitele stáje Paddyho Lowa, který si těsně před startem sezony rozhodl vzít dovolenou a jeho budoucnost v řadách týmu je nejistá.

„Muž, který byl jednoduše vyhozen, byl v jiných týmech velice úspěšný. A dokonce ani on nedokázal Williams připravit k návratu na závodní trať. Je toho dost na to, abychom si začali pokládat otázky.“

Ralf Schumacher působil v královně motorsportu v letech 1997-2007, přičemž barvy Williamsu hájil v období 1999-2004. Vedle stáje z Grove závodil mezi elitou také pro Jordan (1997-1998) a Toyotu (2005-2007).

Sdílejte na:
Zavřít