Sprint v Rakousku opět vyhrál Max Verstappen

Třetí sprint letošní sezóny v Rakousku opět vyhrál Max Verstappen. Na druhém místě skončil Oscar Piastri a třetí příčku obsadil jeho týmový kolega Lando Norris. Kvalifikace na zítřejší závod startuje v 16:00.

Samotný start sprintu v Rakousku byl přerušený, kvůli nebezpečnému umístění fotografů v první zatáčce. Piloti museli jet jedno formovací kolo navíc, a tak se jel sprint pouze na 23 kol. Všichni jezdci do závodu nasadili středně tvrdou směs pneumatik.

Max Verstappen, startující z pole position, předvedl skvělý start. Následovali ho oba jezdci z McLarenu, kteří chvíli bojovali o druhé místo, ale nakonec si zachovali stejné pořadí, jaké měli na startovním roštu – druhý Lando Norris a třetí Oscar Piastri.

V úvodu 5. kola se podařilo Norrisovi předjet Verstappena. Jeho vedení však netrvalo dlouho a v 5. zatáčce se úřadující mistr světa opět dostal na průběžnou první pozici. Toho využil Oscar Piastri, který se posunul před svého týmového kolegu na druhé místo a Norris tak v průběžném pořadí klesl na třetí pozici.

V 8. kole George Russell předjel ve 4. zatáčce Carlose Sainze a získal tak zpět čtvrté místo, o které ho jezdec Ferrari připravil v úvodu závodu.

Pořadí po 8. kole: Verstappen, Piastri, Norris, Russell, Sainz, Hamilton, Leclerc, Pérez, Magnussen, Stroll.

Během sprintu docházelo ke dvěma bojům mezi stájovými kolegy. Oscar Piastri byl pod tlakem od Landa Norrise, který se snažil získat zpět druhou pozici. Britský jezdec si však musel dávat pozor na překračování traťových limitů, aby nedostal penalizaci. Zároveň se Esteban Ocon snažil za sebou udržet Pierra Gaslyho, který útočil na jedenácté umístění v závodě.

V 21. kole předvedl ve třetí zatáčce Nico Hülkenberg agresivní zákrok, kterým vytlačil z trati Fernanda Alonsa, kterého vzápětí předjel Daniel Ricciardo. Pilot Aston Martinu tak klesl až na 16. místo. Celý incident bude ještě vyšetřován.

Pro vítězství ve sprintu si již potřetí v řadě dojel Max Verstappen.

AKTUALIZACE: Nico Hülkenberg dostal dodatečně za vytlačení Fernanda Alonsa desetisekundovou penalizaci, která ho posunula ze 14. místa na předposlední pozici.

20 Kuan-jü Čou KICK SAUBER +53.143s

Redakce SvětFormule.cz (Zuzana Jirásková)

Autor článku:

Jako malá jsem s nadšením sledovala začátky kariéry Lewise Hamiltona a od té doby mě svět rychlých aut a ostrých zatáček pohltil. Zajímám se nejen o samotné závodění, ale i zákulisní aspekty, které rozhodují o úspěchu jezdců a formují jejich cestu k vítězství.