VC Brazílie ovládl Russell a získal první vítězství v F1

Poprvé v kariéře George Russell se stal vítězem závodu F1, druhý se umístil Lewis Hamilton a na třetím místě skončil Carlos Sainz. Dvakrát na trať vyjel safety car – prvně po kolizi Ricciarda a Magnussena, podruhé po odstavení monopostu Norrise.

Z první desítky měli na start závodu pouze jezdci Ferrari a Kevin Magnussen středně tvrdé pneumatiky.

Start si pohlídal s přehledem George Russell před Lewisem Hamiltonem. Aktivován safety car! Kevin Magnussen byl po kontaktu s Danielem Ricciardem otočen do protisměru. Dán následně znovu vrazil zadní částí monopostu do Australana a pro oba závod skončil.

Až na konci 6. kola zajel do boxů safety car a závod byl restartován. Restart si dokázal uhlídat George Russell, nicméně Lewis Hamilton se musel bránit Red Bullu Maxe Vertappena. Nizozemec kolidoval s Britem ve druhé zatáčce! Oba utrpěli poškození.

Následně Lando Norris kolidoval s Charlesem Leclercem, který skončil v bariéře, ale mohl pokračovat. Komisaři začali posuzovat oba incidenty.

Do boxů museli zajet na konci 7. kola Max Verstappen a Charles Leclerc, kteří vyměnili přední křídla a pneumatiky.

Max Verstappen dostal penalizaci v podobě 5 sekund za kolizi s Lewisem Hamiltonem a stejnou penalizaci měl i Lando Norris za kolizi s Charlesem Leclercem.

Na konci 17. kola zamířil do boxů Carlos Sainz, obul červené pneumatiky, vrátil se na 12 pozici. Jeho zadní brzda docela dost kouřila, naštěstí pro Španěla mohl pokračovat, protože mechanici odstranili úlomky v chlazení.

Pro Ferrari se závod nevyvíjel vůbec dobře, na konci 22. kola byl opět v boxech Charles Leclerc.

Ve 24. kole se objevil u svých mechaniků Sergio Pérez, obul středně tvrdou sadu pneumatik a vrátil se před Carlose Sainze na šestou pozici. V boxech byl následně i Max Verstappen, odpykal si penalizaci a vrátil se na poslední pozici.

O kolo později zajel do boxů vedoucí George Russell, obul žluté pneumatiky a vrátil se druhou pozici. Více jezdců ve stejném kole stavělo.

Až na konci 29. kola byl v boxech Lewis Hamilton, obul žlutou sadu pneumatik a vrátil se na čtvrtou pozici.

Podruhé v boxech se na konci 37. kola objevil Carlos Sainz, obul středně tvrdé pneumatiky a propadl se na čtvrtou pozici.

Lewis Hamilton ve 44. kole zaútočil na druhého Sergia Péreze. Mexičan prvním útokům odolal. Na podruhé se to Britovi povedlo k velké radosti domácích Brazilčanů. Charles Leclerc ve stejném kole zamířil do boxů, obul červenou sadu pneumatik a propadl se na pozici čtrnáctou.

Na konci 47. kola byl u svých mechaniků podruhé Sergio Pérez, obul středně tvrdé pneumatiky a vrátil se na čtvrtou pozici.

Lewis Hamilton o kolo později reagoval, obul červenou sadu a vrátil se před Sergia Péreze.

Na konci 49. kola byl v boxech i George Russell, obul taktéž nejměkčí sadu pneumatik a vrátil se do vedení.

V 52. kola žluté vlajky! Lando Norris ztratil výkon! Až o kolo později byl aktivován virtuální safety car. Pro pilota McLarenu závod předčasně skončil. Na to zareagovali ve Ferrari, Carlos Sainz zajel do boxů, obul červenou sadu pneumatik a vrátil se na čtvrtou pozici.

Až v 55. kole byl aktivován normální safety car, protože maršálům nešlo odtlačit monopost Landa Norrise. Na konci 59. kola zajel do boxů safety car a závod byl restartován.

Restart si pohlídal opět George Russell. Sergio Pérez se musel tvrdě bránit jezdcům Ferrari. Až v 63. kole dokázal Carlos Sainz překonat mexického pilota a posunul se na třetí pozici. O kolo později Sergio Pérez se propadl i za Charlese Leclerca a následně i za Fernanda Alonsa a Maxe Verstappena.

Stříbrné šípy měly dobrou rychlost a George Russell si dokázal držet Lewise Hamiltona těsně nad 1 sekundou, do konce zbývaly 2 kola.

George Russell získal první vítězství v kariéře a Mercedes první vítězství v sezóně rovnou stylem 1-2!