VC Belgie zůstává v kalendáři formule 1 i pro rok 2023!

VC Belgie zůstává v kalendáři formule 1 i pro rok 2023!

Formule 1 těsně před startem VC Belgie potvrdila, že závod na ikonickém okruhu Spa-Francorchamps se uskuteční i příští rok. Budoucnost Spa-Francorchamps v kalendáři královny motorsportu byla v posledních měsících zpochybňována kvůli vypršení kontraktu na konci roku 2022.

VC Belgie měla být nahrazena VC Jihoafrické republiky, ale nyní se předpokládá, že rok 2023 je pro budoucí návrat do Kyalami nereálný a realističtějším cílem je sezóna 2024.

To umožnilo návrat Spa-Francorchamps do kalendáře pro příští rok – v neděli před závodem byla mezi příslušnými stranami oznámena roční dohoda. Termín VC Belgie ještě nebyl stanoven, ale pravděpodobně se přesune na červenec před VC Maďarska (28-30. 7. 2023)  – nahradí se tak VC Francie.

Další podrobnosti o kalendáři královny motorsportu pro sezónu 2023 budou oznámeny v průběhu letošního roku.

Výkonný ředitel formule 1 Stefano Domenicali k oznámemení pro Sky Sports F1 uvedl: „Musíme pogratulovat k práci, kterou (organizátoři závodu – ponz.red.) odvedli.  Vidíte, jakou investici udělali. Vidíte, kolik lidí zde přijelo… Neuvěřitelné množství lidí, neuvěřitelná pozornost věnovaná lidem a to je skvělé pro sport.“

„Vždycky jsme říkali, že tento závod je součástí naší tradice a má v našem kalendáři velmi důležité místo – o tento fakt jsme se chtěli podělit v tuto chvíli.“

Spa-Francorchamps se poprvé objevilo v kaledáři F1 v premiérové sezóně 1950.

Sdílejte na:
Zavřít