Vasseur nespěchá na podepsání Leclerca po roce 2024

Vasseur nespěchá na podepsání Leclerca po roce 2024

Ředitel stáje Ferrari, Frédéric Vasseur, prohlásil, že prodloužení smlouvy s Charlesem Leclercem není na seznamu prioritou číslo jedna. Leclercovi smlouva vyprší na konci sezóny 2024.

Charles Leclerc podepsal před několika lety s italským týmem dlouhodobou smlouvu. Ta ovšem vyprší na konci roku 2024.

Monačan je součástí rodiny Ferrari po několik let, a díky ní se dokázal propracovat až do formule 1. Svůj debutový rok strávil v Sauberu, ale hned následující rok přeskočil do kombinézy Ferrari a začal sbírat pódiová umístění.

Leclerc není jediný, komu vyprší platnost smlouvy na konci sezóny 2024. Jeho týmový kolega, Carlos Sainz, má také platnou smlouvu do roku 2024. Vasseur říká, že ještě nenastal čas mluvit o prodloužení této dvojice.

„Oba jezdce znám docela dobře a myslím, že máme ještě nějaký čas, než začneme mluvit o budoucnosti,“ řekl.

„Pro mě to dnes není priorita číslo jedna. Sezónu musíme začít velmi dobře, pak bude čas na zbytek. Myslím, že by bylo chybou začít vyjednávání v době, kdy jsou jiné priority.“

Když byl dotázán konkrétně na Leclerca, Vasseur řekl: „Nechci toto téma dnes položit na stůl, myslím, že by to nebyl dobrý způsob, jak zahájit spolupráci. Musíme se soustředit na sportovní stránku, abychom dosáhli výsledků. A je to jako na svatbě, pokud jsou obě strany stolu spokojené se situací, tak budeme pokračovat.“

„Ale myslím, že to dnes není priorita. Máme dobrý vztah. A budeme mít čas o tom diskutovat. Za prvé, myslím, že jediným dnešním tématem je, že se musíme soustředit na čistý výkon a dosáhnout výsledků,“ sdělil Frédéric Vasseur.

Sdílejte na:
Zavřít