Vasseur je překvapen, jak si Leclerc poradil s brzdami

Vasseur je překvapen, jak si Leclerc poradil s brzdami

Šéf týmu Ferrari Frédéric Vasseur přiznal, že byl pozitivně překvapený, že se Charles Leclerc zvládl i přes závažné problémy s brzdami umístit ve Velké ceně Bahrajnu na čtvrtém místě.

Do Velké ceny Bahrajnu startoval Charles Leclerc z druhého místa. Problémy na sebe však nenechaly dlouho čekat a i přes zdařilou kvalifikaci měl monacký pilot problém s brzdami, zejména v zatáčce číslo deset.

Monačanovi poté přebral pozici George Russell a předjel ho také Sergio Pérez a Carlos Sainz. Po Russellově chybě taktéž v desáté zatáčce se Leclercovi podařilo jej předjet. Je si však jistý, že kdyby nebylo problémů s autem, zvládl by závod dojet na druhém místě. Ukázalo se totiž, že teplotní rozdíl mezi předními pneumatikami byl přes sto stupňů. Frédéric Vasseur poté uznal, že je nečekané, že si pilot Ferrari vůbec udržel čtvrté místo.

Měli jsme velký rozdíl v teplotě brzd na předních pneumatikách a auto to nedokázalo zvládnout. Znamenalo to, že prvních dvacet kol musel takhle trpět. Pak se to v jednu chvíli spravilo a zbytek závodu dokázal udržet slušné tempo,“ sdělil Vasseur.

Carlos Sainz, který startoval ze čtvrtého místa, se dokázal umístit za oběma Red Bully na třetím místě. Za druhým Sergiem Pérezem dojel se ztrátou tří sekund. Ferrari se ve Velké ceně Bahrajnu ukázalo jako druhý nejrychlejší tým na roštu, podle Vasseura je ale stále prostor pro zlepšení.

Když to porovnáte se včerejškem (kvalifikací – pozn. red.), tam nám nejspíše utekla pole position. Dnes měl Charles problémy na trati a Carlos nebyl na začátku v nejlepší pozici. Ale vrátil se do závodu, celý závod jel solidně a na konci stáhl část ztráty na Red Bull. Ale to nestačí a my musíme pokračovat a vyvíjet. Ale aspoň dnes získáváme dobré body,“ okomentoval závod francouz.

Sdílejte na:
Zavřít