Vasseur: Ferrari má velký prostor na zlepšení

Vasseur: Ferrari má velký prostor na zlepšení

Šéf italského týmu Ferrari, Frédéric Vasseur, věří, že stáj může vytěžit více ze svého současného balíčku i přes slabý začátek letošní sezóny. Stále také věří, že mají letos šanci vyhrát závod.

Ferrari se v poháru konstruktérů nachází až na čtvrtém místě a má na svém kontě jen jedno pódiové umístění, které získal Charles Leclerc v Ázerbájdžánu.

Oba piloti si letos mnohokrát stěžovali na nekonzistentnost vozu SF-23 v různých podmínkách a na různých sadách pneumatik.

Ferrari má v následujících závodech přinést různá vylepšení monopostu, ale Vasseur si je také jistý, že tým může lépe využít svůj stávající balíček.

„Myslím, že to není jen o potenciálu a upgradech, ale musíme také provozovat s tím, co máme, v lepším okně,“ řekl Frédéric Vasseur.

„Prvním cílem pro nás není jen vyvinout přítlak na vůz, ale také mít vůz o něco konzistentnější a kromě aktualizace máme velký prostor pro zlepšení se současným vozem z hlediska výkonu.“

„Je pravda, že zatím – a nechci mluvit o Monaku, protože si myslím, že Monako není reprezentativní pro situaci – ale je pravda, že doposud jsme v dlouhých stintech bojovali s konzistencí a od kola ke kolu nebo od zatáčky k zatáčce a pro jezdce bylo těžké najít limit.“

„Právě v této oblasti dnes pracujeme na vývoji vozu. Mohlo by to pocházet ze zavěšení nebo aerodynamiky z různých důvodů, ale je to dnešní téma a my se tím zabýváme.“

Vasseur také zůstává pevně přesvědčen, že Ferrari stále může získat v letošním roce vítězství.

„Řekl bych, že jsme – možná ne všude, protože jsme v kvalifikaci v Džiddě měli problémy – vždy v pozici, kdy můžeme bojovat o první řadu nebo pole position,“ sdělil Vasseur.

„Znamená to, že jakmile budeme schopni rozklíčovat tento problém, který máme dnes, že počínaje první řadou budeme pak moci bojovat o vítězství. Ale je to tak a dnes víme, že se musíme zlepšit a všichni se na to plně soustředí. Přineseme aktualizace a řešení, abychom se v této oblasti pokusili zlepšit, ale určitě můžeme očekávat vítězství.“

Sdílejte na:
Zavřít