Vandoorne: Tento víkend všechno klaplo

Vandoorne: Tento víkend všechno klaplo

HWA se končeně dočkalo a díky Stoffelu Vandoornovi získalo první pódium ve Formuli E.

Mercedes letos nasadil do Formule E „pokusného králíka“ v podobě týmu HWA, aby nedošlo k fiasku a mohli nasbírat potřebná data. Byť už předvedli několik solidních výkonů, v závodech se pokaždé něco pokazilo. Až v ulicích Říma se dočkali úspěchu. Díky Stoffelu Vandoornovi získali premiérové pódium, který ze startu ze čtvrté pozice projel cílem jako třetí.

„Skvělý víkend! Byl to první víkend, během kterého všechno klaplo. Je opravdu skvělé, že jsem dokončil závod na pódiu. Byla to odměna za všechnu práci, kterou jsme do toho vložili,“ raduje se Belgičan, jenž už má na kontě jednu pole position z Hongkongu. Tento skvělý výsledek však nemohl proměnit ve vítězství kvůli penalizaci průjezd boxy za to, že využil fanboost příliš brzy a k tomu ještě pětisekundovou penalizaci za využití velkého množství energie.

 

„Teď doufám, že došlo k převratu. Na konci to nebylo jednoduché, musel jsem s autem zacházet opatrně a taktak jsem dojel do cíle,“ popisuje 27 letý závodník, jenž musel svůj vůz odstavit v čestném kole. „Jsem opravdu šťastný, jak to dneska dopadlo. Kvalifikace byla opět dobrá, ale měli bychom být hrdí především na závod, protože dříve jsme se tam (v závodech) trápili. Děkuji celému týmu!“

Sdílejte na:
Zavřít