Vandoorne si sypal popel na hlavu

Vandoorne si sypal popel na hlavu

Třetí závod v podání HWA Racelabs, tedy privátního týmu Mercedesu, už nevyzněl tak zle, jako první dva. V prvních dvou závodech ani Brit Gary Paffett ani Belgičan Stoffel Vandoorne nedokázali bodovat, a co hůř – v Marrákeši spolu dokonce už na začátku závodu kolidovali a oba na základě společného incidentu odstoupili.

Počínání týmu v čilském hlavním městě Santiago bylo mnohem lepší, ale zvlášť pro Vandoorna, který v listopadu byl nucen odejít z týmu F1 Mclarenu, má znovu hořkou chuť. A to hned dvojitou. V kvalifikaci se dostal do závěrečného souboje o pole position, jenže opustil boxy příliš pozdě a jeho čas se tak nepočítal. Zůstal tak šestý.

Start závodu Vandoornovi vyšel dobře a svůj vůz vezl na šestém místě, které dělalo skvělou naději pro HWA na první body v sezóně, protože týmový kolega Paffett byl na chvostu pole. Jednadvacet minut před koncem, ale Vandoorne svůj vůz rozbil o bariéru a bylo po nadějích.

„Byl jsem pátý na startu a nebylo pak jednoduché udržet tempo s vedoucí skupinou jezdců. Měl jsem na mysli, že máme ještě kus práce před sebou. Po safety caru jsem byl trochu širší v zatáčce číslo tři a skončil jsem ve zdi. Jsem naštvaný sám na sebe. Je to velká škoda, protože jsme mohli získat body. Omlouvám se celému týmu.“
— Stoffel Vandoorne

Týmový kolega Gary Paffet do cíle dorazil poslední na čtrnáctém místě se ztrátou jednoho kola po problému na začátku závodu. HWA je nyní jediný tým, který nezískal ani jeden bod a má tak co napravovat. Další šanci dostanou v Mexico City 16. února.

Sdílejte na:
Zavřít